Позитивні підсумки 2021 року на Донбасі: Топ подій, які надихнули і приємно вразили

Підбиваємо підсумки 2021 року і згадуємо позитивні події на Луганщині й Донеччині. Якщо ви впевнені, що хороших новин на Донбасі немає, ми вас сильно розчаруємо

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Позитивні підсумки 2021 року на Донбасі:…
Фото: pexels.com/uk-ua/@polina-tankilevitch

Особливо тішить те, що майже усі хороші новини з Донбасу пов'язані з реконструкцією чи з будівництвом, що здебільшого відбуваються коштом платників податків.

Те, що гроші українців – податки, нарешті почали змінювати на краще обличчя їхніх населених пунктів – дуже позитивна тенденція. Міста і селища Донеччини і Луганщини потребують якісної інфраструктури: відремонтованих лікарень, парків, спортивних майданчиків, якісних доріг. Все це почало з'являтися у 2021 році завдяки коштам платників податків і децентралізації, яка дозволила залишати ці податки в бюджетах громад і збільшувати фінансові ресурси. 

Крім того, частина будівельних проектів фінансується коштом інвесторів або європейських банків, що теж можна вважати позитивним фактом. Інвестори не бояться вкладати свої кошти, а банки – надавати кредити, попри те, що неподалік на Донбасі йде війна.

Отже, згадаємо хороші новини 2021 року з Донбасу.

Реконструкція і будівництво лікарень на Луганщині і Донеччині

Ремонт дитячої лікарні у Краматорську

Дитяча лікарня Краматорська була в жахливому стані: пацієнти скаржилися на те, що у палатах були блохи, клопи, старі ліжка і меблі, а в санвузлах – іржа та і пліснява. Тепер тут сучасні палати, санвузли і душові, свіженькі відремонтовані коридори.

Поки що повністю відремонтоване реанімаційне відділення, в інших відділеннях лікарні ремонт триває. В процесі підготовки вартість ремонту зросла з 45 до 70,7 млн гривень. Краматорська міськрада взяла кредит 17 млн 988 тисяч грн в Укрексімбанку, щоб завершити капітальний ремонт всіх приміщень дитячої лікарні і зробити благоустрій прилеглої території.

Будівництво Донецької обласної лікарні у Краматорську

Це найочікуваніше будівництво: усі потужності Донецької обласної лікарні в 2014 році залишилися в окупованому Донецьку. Через це мешканці української Донеччини бідкаються і не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу в одному місці. Будівництво обласної лікарні з нуля розпочалося у Краматорську. Загальна вартість проекту – 2,54 млрд. грн. Перша черга має бути готова до середини 2023 року.

Донецька обласна лікарня складатиметься з восьми корпусів, переходів, пральних, паталого-анатомічного відділення, харчоблоку, зали засідань, проїздів, доріжок, фонтанів, амфітеатрів, освітлення, мереж поливу, дитячих і спортивних майданчиків, підземного паркінгу, гаражів, газових котелень, огорож, ліфтів, систем лікувального газопостачання, ескалаторів, інженерних мереж, протипожежних систем, комп'ютерного класу, відеоспостереження та контролю доступу.

Проект передбачає також два вертолітні майданчики, але в першій черзі їх немає. 

Лікарня розрахована на обслуговування 2,5 млн мешканців Донеччини, Луганщини і навіть Харківщини. Стаціонарну допомогу надаватимуть в 19 відділеннях на 600 ліжок. В лікарні будуть обладнання і фахівці з дитячої і судинної хірургії, гематології, проктології, урології, політравми тощо. 

Зараз будівництво йде за графіком, про нього регулярно звітує обласна влада. В грудні будівельний майданчик виглядає так.

Реконструкція багатопрофільної лікарні у Біловодську 

У Біловодську на Луганщині почали реконструкцію багатопрофільної лікарні. У березні завершили ремонт першого поверху лікарні і оновили відділення екстреної медичної допомоги. Зараз воно виглядає так, ніби це декорації якогось голлівудського фільму.

У Біловодській багатопрофільній лікарні – 153 ліжка. У складі хірургічне, пологове, гінекологічне, інфекційне, педіатричне та відділення інтенсивної терапії. Для відділення невідкладної медичної допомоги придбано комп’ютерну систему Optima CT 540 та ультразвукову діагностичну систему Logiq e.

Ремонт Добропільської лікарні інтенсивного лікування

У приміщенні Добропільської лікарні на Донеччині тепер нова система вентиляції, відремонтовано інженерні мережі, частково замінено системи водопостачання та водовідведення. Більшу частину капітального ремонту виконали в 2021 році, загальна сума видатків склала 17,2 млн гривень. Лікарня тепер має сучасний бокс для карет швидкої допомоги, який дозволить безперешкодно доставляти пацієнтів до лікарні. Приймальне відділення може прийняти 48 пацієнтів на добу.

Тут встановлено всі необхідні елементи безбар’єрності, тож приймальне відділення доступне для маломобільних груп населення. Крім того, у відділенні вже працюють нові діагностичні апарати – апарат ультразвукових досліджень та рентгенівська система.

Будівництво нового хірургічного корпусу Луганської обласної лікарні у Краматорську

Хірургічний комплекс Луганської обласної лікарні будують на вулиці Сметаніна, 5Т, планується, що відділення почне приймати пацієнтів у 2022 році. Вартість будівництва і облаштування хірургії – понад 300 млн грн: це не лише будівельні роботи, а і придбання медобладнання. 

Реконструкція корпусу терапевтичного відділення міської лікарні №1 Слов'янська

В листопаді у Слов'янську завершили реконструкцію корпусу терапевтичного відділення, який розрахований на сто ліжок. Проект реалізовано завдяки Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість реконструкції склала 31,7 млн гривень. Тут повністю оновлено внутрішні комунікації, встановлено нову систему вентиляції. Після ремонту корпус став енергоефективним та ощадливим в експлуатації.

Ремонт поліклініки в Міловому

Ремонтувати багатопрофільну поліклініку Мілового, яка була побудована у 1905 році, розпочали у травні 2021, тепер реалізація проєкту завершується. Будівельники замінили покрівлю, утеплили фасади та здійснили внутрішні оздоблювальні роботи, замінили віконні та дверні блоки.  Згідно з тендером, на всі роботи передбачалося витратити 7 млн 563 тис. 129 гривень.

Також ремонтуються або вже відремонтовані приймальні відділення лікарень в Рубіжному, Лисичанську, Старобільську і Сватовому.

Спортивні об'єкти, що відкрилися у 2021 році на Донбасі

Басейни у Маріуполі

"Нептун" у Маріуполі – це поки що єдиний критий 50-метровий басейн на українській території Донеччини. Його реконструкція завершилася. 

На ремонт витрачено майже 120 млн гривень бюджетних коштів. За ці кошти в басейні змінили розміри чаші басейну та снарядів для стрибків у воду, встановили найсучаснішу систему фільтрації води, замінили всі внутрішні комунікації, відремонтували внутрішні приміщення та упорядкували прилеглу територію. У басейні встановлено ліфти та підіймачі для спуску до води, тож займатися тут зможуть і люди з інвалідністю.

Крім того, у Маріуполі реконструюють басейн в дитячо-юнацькій спортшколі №2, роботи виконані на 45%.

15 грудня в Маріуполі затверджено проект будівництва ще двох басейнів. Вартість об'єкту – 123 млн гривень. Дитячий басейн і басейн для дорослих Н2О-Classic побудують у Лівобережному районі Маріуполя, поряд з Льодовою ареною Mariupol ice centre (її відкрили восени минулого року).

Басейни у Сіверськодонецьку

Басейн школи водних видів спорту "Садко" у Сіверськодонецьку коштував платникам податків України 6,9 млн гривень (Держфонд регіонального розвитку) з них 10% – співфінансування – це кошти платників податків міста (бюджет Сіверськодонецька). Басейн було відкрито 15 грудня.

Зараз у Сіверськодонецьку ремонтують ще два басейни у школах № 18 та № 4. Вартість робіт на об‘єктах 5,5 та 7,5 млн гривень відповідно.

Льодова арена у Краматорську

Льодова арена у Краматорську з 2016 року була довгобудом, завершили роботи у березні 2021 року. Тепер на льодовій арені тренуються спортсмени, а також вона відкрита для відвідання усіх охочих, хто любить кататися на ковзанах.

Басейни H2O-Classic у Краматорську

Цей комплекс також можна назвати довгобудом, його почали зводити у 2017 році. Загальний бюджет робіт становить 72,2 млн гривень. У комплексі вже споруджено два басейни: для дорослих – площею 25х16 м і для дітей – 12х4 м. Окрім плавання, у великому басейні можна буде займатися водним поло.

Вже відбулися гідравлічні випробування, які показали, що у басейнах немає ані тріщин, ані протікання. Комплекс готовий приймати 75-80 відвідувачів на добу – як дорослих, так і дітей.

Дата відкриття поки не повідомлялася.

Мультифункціональний спортмайданчик у прифронтовій Попасній

На Луганщині у прифронтовому містечку Попасна в ліцеї №21 побудували сучасний комплексний спортивний майданчик. Тут є футбольне поле, бігова доріжка, смуга перешкод, волейбольне і баскетбольне поле. Комплекс вже має штучне покриття і готовий приймати змагання різного рівня. Вартість проекту становить 7,9 млн гривень. Навесні будуть проведені роботи з благоустрою прилеглої території.

Оновлені об'єкти відпочинку на Донбасі у 2021 році і оновлення громадського транспорту

Реконструкція пірсів в Маріуполі

У Маріуполі влітку відремонтували і відкрили оновлені пірси, з них відкривається приголомшливий вид на море, кораблі, порт і узбережжя. 

Фото: PR.UA

Фото: PR.UA

На реконструйованій території біля другого пірсу встановили затишні альтанки, шезлонги, лавки і фотозони. Також тут є футкорт і зелені галявини.  

Загальна вартість реконструкції становить близько 14 млн гривень. У рамках підписаного з містом Меморандуму про співпрацю Група Метінвест виділила фінансування за програмою "Більше ніж сталь". Партнерську допомогу у ремонті надавав меткомбінат імені Ілліча та ремонтне підприємство "Метінвест-Промсервіс".

Реконструкція парка ім. Гурова в Маріуполі

У 2021 році закінчилася перша черга реконструкції Ювілейного парку імені Гурова, залишилося ще чотири. Парк реконструюють коштом платників (обласний і міський бюджети), а також за фінансової підтримки Групи Метінвест. Загалом витрачено шалені кошти: 14,5 га території відремонтували за 343 млн гривень.

Насолодитися результатами роботи будівельників і електриків можна і вдень і вночі. Вдень він виглядає так.

Такої ілюмінації немає навіть в жодному столичному парку.

Загалом, у 2021 році Маріуполь випередив Київ, Львів, Одесу та Харків у рейтингу міст України за якістю життя і став переможцем у конкурсі на кращий морський курорт України. 

Туристичні маршрути в соляній шахті Соледара

Державне підприємство "Артемсіль" протягом року відкрило у соляних шахтах два нові туристичні маршрути: "Феєрія солі" і "Таємниці підземного соляного світу". Соляні шахти Донеччини – туристичний магніт, який популяризує і розвиває обласна влада. Для відвідування відкриті історичні підземні локації, які не були доступні відвідувачам раніше. Знайомство з історичним минулим шахти проходить на глибині 200 метрів під землею і триває близько двох годин. 

На відвідувачів чекають багатотонні скульптури і барельєфи, унікальні природні монокристали та інші предмети з солі. А також велика соляна зала, в якій за допомогою світла та звука утворюється неймовірний візуальний ефект присутності в морських глибинах.

Краматорськ повністю оновлює громадський транспорт

Рухомий склад громадського транспорту в обласному центрі Донеччини оновлюють і приватні, і муніципальні перевізники. У листопаді першими оновилися автобуси приватних перевізників: на міські маршрути № 21, 30, 31 вийшли сім нових автобусів "Троянда" Чернігівського автозаводу,  у грудні – дев'ять нових автобусів.

М орально застарілий муніципальний транспорт замінять 27 нових машин. На початку січня 2022 року місто придбає ще п'ять автобусів. Загалом у Краматорську на маршрути вийдуть 32 нові "Троянди".

Автобуси мають 24 посадкові місця, з них чотири – для людей з інвалідністю, цифрові інформаційні табло, звукові системи оповіщення, низькопрофільний задній майданчик, вікна з тонуванням від сонця.

Маріуполь оновлює муніципальний автопарк 

У приморському місті взялися оновлювати муніципальний громадський транспорт. Мета – підвищення екологічності, автономності, економічності та диджиталізації. Планується, впродовж наступних десяти років відсоток електротранспорту у маріуполі зросте до 80%. Вже зараз послугами громадського транспорту в Маріуполі задоволені 70% мешканців.

На маршрути міста вийдуть ще 50 тролейбусів з автономним ходом. А для пасажирів впровадять єдиний електронний квиток.

Тролейбусний маршрут Сіверськодонецьк-Лисичанськ-Рубіжне

На Луганщині будують тролейбусний маршрут Сіверськодонецьк–Лисичанськ–Рубіжне, перша черга має бути готова до кінця 2021 року. Перша черга маршруту на відрізку "Сєвєродонецьке тролейбусне депо–Лисичанський залізничний вокзал" має три нові тролейбуси з автономним ходом. 

Проект будівництва тролейбусного маршруту між містами Лисичанськ, Сіверськодонецьк та Рубіжне коштуватиме 14 млн євро, тобто приблизно 472 млн грн. Проект передбачає роботи по прокладці трьох тролейбусних ліній загальною протяжність 22 кілометри: Лисичанськ–Сіверськодонецьк – протяжність 3 км; Лисичанськ–Рубіжне – протяжність 12 км; Сіверськодонецьк–Рубіжне – протяжність 7 км.

Заплановане будівництво 4-х тягових підстанцій і створення тролейбусного парку на базі 50 нових тролейбусів. На даний момент розглядається два варіанти: покупка вітчизняних тролейбусів і електробусів чеської компанії "Škoda Electric".

Відкриття, будівництво і ремонт багатоквартирних будинків для переселенців на Донбасі

Будівництво 12-поверхівки для переселенців у Краматорську

Станом на початок грудня 12-поверховий будинок для переселенців вже має три поверхи, зводять четвертий. Всього в будинку буде 121 службова квартира для внутрішньо переміщених осіб: 11 однокімнатних, 99 двокімнатних і 11 трикімнатних. Будинок матиме свою модульну блочну котельню та трансформаторну підстанцію. Кожне помешкання буде обладнане всім необхідним. 

Проект коштуватиме області 170 млн грн. Будинок планують здати в експлуатацію наступного року. Зазначимо, що квартири надаватимуться переселенцям-держслужбовцям у тимчасове користування, приватизувати вони їх не зможуть.

Три багатоповерхівки для переселенців в Краматорську

Житловий комплекс для переселенців будують у Краматорську. Цей проект фінансує уряд Німеччини через Німецький банк розвитку. Три багатоповерхівки з квартирами для переселенців будують на пустирі мікрорайону Лазурний, у них зможуть оселитися до 800 людей. 

Передбачається, що 80% мешканців будуть тимчасово переміщені особи, а 20% — мешканці міста. Квартири будуть передані у власність Краматорської міської ради і здаватимуться в оренду місцевим мешанцям та в оренду з викупом для переселенців.

Реконструкція будинку для переселенців у Краматорську: Родини вже заселилися у квартири

У Краматорську, завдяки надзвичайній кредитній програмі від Європейського інвестиційного банку, повністю реконструйовано будівлю старої школи і переоблаштувано її під багатоквартирний будинок. Тепер тут 15 однокімнатних і дві двокімнатні квартири. 

Загальна сума реконструкції склала 31,5 млн гривень, із яких 20,5 виділив Європейський інвестиційний банк. Також були задіяні кошти платників податків: 4,4 млн – державний бюджет, 5 млн – обласний бюджет і 1,6 млн – місцевий бюджет.

55 внутрішньо переміщених осіб 15 листопада заселилися у відремонтовалі і мебльовані квартири.

Квартири для переселенців в Покровську на Донеччині

У Покровську дев'ять родин переселенців з окупованої території Донеччини отримали ключі від відремонтованих квартир. Місто придбало дев'ять квартир коштом платників податків – субвенції Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та місцевого бюджету за форматом 70/30. Згідно з затвердженим житловою комісією списком, "нові покровчани" отримують ордер на впорядковані оселі терміном до одного року з можливістю подовження, якщо не сталося змін у їхньому статусі чи вони не придбали власне житло.

Два багатоквартирні будинки для переселенців у Кремінній на Луганщині

В Луганській області у місті Кремінна будують дві чотириповерхівки для переселенців з окупованої території: один будинок добудовують, другий зводять з нуля. Фінансується проєкт коштом платників податків: частково з Державного фонду регіонального розвитку (90% вартості проєкту) та 10% співфінансування з обласного бюджету. Загальна вартість – 61,3 млн грн. Проєкт розрахований на два роки.

Будинки розташовані в центрі міста та розраховані на 46 квартир з ремонтом "під ключ". Чотири квартири будуть повністю облаштовані для людей з інвалідністю. Квартири будуть одно-, дво- та трикімнатні і достатньо просторі – від 40 до 70 кв. м. Середня площа квартир за проєктом – понад 50 кв. м. 

Багатоквартирний будинок для переселенців в Новоайдарі на Луганщині

У Новоайдарі на Луганщині 13 грудня відкрили багатоквартирний будинок для переселенців з окупованої території, який переобладнали з дитячого садка. Загальна вартість проекту становить 14,5 млн грн, з яких кошти місцевих платників податків – 2,7 млн грн. Більша частина видатків фінансувалася урядом Німеччини через німецький банк розвитку KFV.

Новий будинок для переселенців в Новоайдарі надаватиме тимчасове житло строком на рік. Це реконструйована будівля дитячого садочку площею 557 кв. м, в якій створено житлові умови з 12 квартир для 12 родин. Відремонтовані всі приміщення, одна з 12 квартир призначена для маломобільних людей. У всій будівлі замінені вікна, двері, інженерні мережі та покрівля. Кухні облаштовані меблями, встановлені газові котли, облаштовані санвузли.

Сучасні поїзди і нові залізничні напрямки на Донбас в 2021 році

Поїзд "Маріуполь–Рахів"

Маршрут поїзда "Маріуполь–Рахів" запущено в грудні, він пролягає через 12 областей України і став найдовшим залізничним маршрутом в країні. Маршрут поїзда фактично охоплює всю країну: Запоріжжя, Дніпро, Білу Церкву, Львів, Івано-Франківськ і багато інших міст.

Так поїзд виглядає, коли їде повз Карпати.

Фото: Tania Dovgan

Новий маршрут налічує десять комфортних вагонів. Тут є всі умови для людей, які їдуть відпочивати на гірськолижних курортах. Зокрема – полички для лиж, місця для сноуборду та туристичного рюкзака.

Фото: Маріупольська міська рада

Також у потязі безпечно – купе зачиняється і ставиться на сигналізацію. У туалетах є пеленальні столики для батьків, які подорожують з малечою.

Поїзд "Лисичанськ–Жмеринка"

Цей маршрут з кінця листопада зв'язав Луганську область з Вінницькою і пролягатиме через Харків, Полтаву, Миргород, Київ, Винницю і інші містечка Харківської, Київської, Полтавської і Вінницької областей.

Загалом з Лисичанська, прямують п'ять поїздів у різні напрямки: у Київ, в Ужгород, в Одесу, в Хмельницький і тепер у Жмеринку.

Поїзд "Попасна–Харків"

В День святого Миколая 19 грудня відправивася перший комфортний і сучасний поїзд за маршрутом "Попасна–Харків".

Цей дизель-поїзд марки ДПКр-3 виготовлено на Крюківському вагонобудівному заводі (Полтавщина). Він складається з трьох комфортабельних вагонів на 170 місць.

Поїзд назвали "Слобожанський експрес".

Також на Донбасі протягом 2021 року коштом платників податків, а також завдяки Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України, яка впроваджується за підтримки Європейського інвестиційного банку, ремонтували мости і дороги, реконструювали будівлі шкіл і дитсадків. Щоб перерахувати всі ці об'єкти не вистачитачить місця.  

Ось, кілька прикладів. Школа №7 в Новогродівці, Донеччина.

Їдальня в школі.

Навчальний клас.

Міст через річку Казений Торець у Слов'янську.

Стадіон у Новопскові на Луганщині

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme