Стало відомо, як 5 млн переселенців та громадян без "прописки" зможуть взяти участь у виборах

Приблизно 5 млн громадян з числа внутрішньо переміщених осіб, людей без реєстрації та мобільних всередині країни громадян отримають право проголосувати на місцевих виборах виходячи з фактичного місця проживання

Стало відомо, як 5 млн переселенців та г…

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявила виконавчий директор громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва.

"Приблизно 5 мільйонів громадян (1,2 млн ВПО, 1 млн виборців без реєстрації та орієнтовно 3,3 млн мобільних всередині країни громадян) зможуть обирати органи місцевого самоврядування і впливати на розвиток своїх громад незалежно від зареєстрованого місця проживання. Ми вітаємо лібералізацію процедур, відхід від радянської прив'язки до "прописки" і надання можливості подати заяви про зміну або визначення виборчої адреси онлайн або через уповноважену особу. Парламент і Центральна виборча комісія зробили все, щоб громадяни отримали зрозумілу і доступну процедуру включення до списків виборців за місцем фактичного проживання", — сказала Дурнєва.

Вона зазначила, що тепер необхідно вчасно подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців - із 1 липня до 9 вересня.

Процедура зміни місця для голосування або ж визначення місця голосування доступна за допомогою сайту Державного реєстру виборців.

"Вже готові й електронні сервіси на сайті Державного реєстру виборців, щоб люди могли не виходячи з дому, маючи кваліфікований електронний підпис, подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн через відповідний ресурс. Це не означає, що людина може електронною поштою відправити заяву, а лише через сайт drv.gov.ua і лише у чітко визначений термін: із 1 липня до 9 вересня", - додала директор "Групи впливу".

Станом на сьогодні, як зазначають у громадській організації, подати заяву можна онлайн на сайті держреєстру, особисто звернувшись у паперовій формі до відділу держреєстру виборців або через уповноважену особу для людей, які не мають можливості подати таку заяву особисто.

"До заяви про зміну виборчої адреси, якщо не буде лібералізації, ми сподіваємося, що вона буде, але станом на сьогодні і я можу сказати, що така працюватиме і 1 липня, потрібно буде надати документ, який підтверджує адресу фактичного проживання. Це може бути довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, або договір оренди житла, або свідоцтво про ведення підприємницької діяльності, або документ, що підтверджує родинні стосунки: шлюб або догляд за людиною, який проживає за тією адресою, де виборець хоче визначити свою виборчу адресу. На сьогодні є такий перелік із шести документів. Людина має обрати будь-який із них, і його копія додається до заяви, щоб підтвердити адресу фактичного проживання", - розповіла Дурнєва.

Раніше голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко заявив, що наступним кроком у лібералізації процедури для зміни і визначення виборчої адреси може стати внесення змін до закону України "Про Державний реєстр виборців", документальне підтвердження фактичного проживання виборця буде непотрібно.

25 травня ОРДО назвала умови проведення Україною місцевих виборів на окупованій території Донбасу. Одна з них –  "особливий статус Донбасу" в Конституції України.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme