Стало відомо, навіщо в "Л-ДНР" легалізують копанки-"артілі"

Нелегальний видобуток вугілля був бідою Донбасу ще до 2014 року, а тепер їхню роботу легалізувати просто – достатньо лише платити угрупованню "Л-ДНР"

Втім, за українським законодавством це все одно незаконний видобуток, адже ані ліцензій у Держгеонадрах, ані права землекористування ці підприємства не отримували, передає Depo.Донбас з посиланням на матеріал "Радіо Свобода".

"Понад 60 підприємств отримали дозвіл на видобуток вугілля у "міністерстві палива, енергетики й вугільної промисловості ЛНР". Ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник неодноразово казав, що розбудова малих вугільних підприємств – це просто-таки надія "економіки ЛНР", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що видобуток на "малих вугільних підприємствах" не можна порівняти з обсягом, який видають на-гора "націоналізовані" вугільні об'єднання. Тим не менш, пограбування українських надр на окупованих територіях набирає обертів.

"Копанки – це, по-перше, мільйони "тіньових" гривень повз бюджет. По-друге, нелегали не переймаються рекультивацією земель – степ спотворюють гігантські кратери й гори вийнятого ґрунту. Інколи копанками називають кар'єри", - йдеться у матеріалі.

До 2014 року на Луганщині періодично розгортали боротьбу із копанками, та подолати їх не виходило. Вилучена нібито техніка знов і знов поверталася до нелегальних розробок.

Так само, як це відбувається й тепер на підконтрольній урядові території Донбасу.

"В ОРЛО боротьба з незаконними копанками та гірничо-збагачувальними фабриками триває. Точніше, "поліція" змушує їхніх власників "легалізуватися" і платити данину терористичному угрупованню (хоча "легальний", з точки зору "ЛНР", видобуток – теж поза українським законом)", - йдеться у матеріалі.

В "гірничому законі ЛНР" копанки називають "артілями".

"Спочатку мінімальна кількість співробітників для "артілей" була 12 працівників. А з серпня 2018 працевлаштованими на копанках мають бути не менше 50 людей. Мовляв, власники "артілей" уникали "податків", не оформлюючи більшість працівників", - повідомляють у матеріалі.

Про зростання видобутку на таких "легальних" копанках звітував голова "адміністрації" Краснодонського району Сергій Козенко 11 лютого.

Поваідомляється, що на території окупованого Довжанського (колишній Свердловський район) ведуть видобуток близько 10 малих вугільних підприємств. Ще два тільки збираються розпочати роботу – вони націлилися на поклади вугілля під землями сільськогосподарського призначення.

Очікуються "інвестиції на 170 мільйонів рублів" та "до 250 робочих місць".

За даними окупаційної влади, в окупованому Антрацитівському районі наразі "законно" працюють 20 малих вугільних підприємств. А ще понад 80 "артілей" ніби перебувають у стані консервації й чекають на "легалізацію", яка "дозволила б створити до 2,5 тис. робочих місць".

"Масштаби видобутку в "артілях" неспівставні з видобутком великих вугільних об'єднань. У повідомленнях про виявлені копанки – цифри переважно від 2,5 тонн до кількох десятків тонн гірничої маси. А лише одне віджате об'єднання "Краснодонвугілля" за 2018 рік видало на-гора 2 млн тонн вугілля", - пояснюють у матеріалі.

Однак, велика шахта – великі витрати. А видобуток вугілля у копанках або у відкритий спосіб потребує значно менших вкладень, ніж потрібно на підтримку в робочому стані справжньої шахти.

"Це швидкі гроші з мінімальними витратами на організацію видобутку, навіть враховуючи купівлю "ліцензії" й сплату "податків". Отже бажаючих копати вугілля "артілями" вистачає", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, якщо "малих вугільних підприємств" буде досить багато, це дасть відчутне збільшення надходжень до "держбюджету ЛНР".

"Відповідно, дещо знизиться навантаження на Російську Федерацію, яка досі дотує "республіки", - йдеться у повідомленні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme