Ситуація на КПВВ: Чому "ДНР" влаштувала пекло з перетином, а "ЛНР" вільно пропускає всіх

"ДНР"  влаштувала пекло на своєму КПВВ з пропуском громадян, а "ЛНР", навпаки, вільно пропускає всіх і в бік української території і в бік Луганська. Насправді цьому є кілька пояснень

Ситуація на КПВВ: Чому "ДНР" влаштувала…

"ЛНР" і "ДНР" ніби грають у доброго і поганого копа з пропуском громадян на КПВВ. 

Умови "ЛНР" для в'їзду-виїзду через КПВВ у Станиці

Окупаційна влада Луганщини ще 18 червня вирішила вільно пропускати через єдине пішохідне КПВВ на підконтрольну "ЛНР" Луганщину тих, хто має на цій території реєстрацію місця проживання. Потрібно лише надати підтверджуючий документ – паспорт, і людей пропускають.

Ті громадяни, які не мають реєстрації на окупованій Луганщині, повинні направити документи на електронну адресу info@mid-lnr.su, які дозволяють такий перетин. Причини для перетину: проживання родичів на території "ЛНР",  з метою здійснення лікування на території "ЛНР", з метою навчання на території "ЛНР", необхідність догляду за хворим, які проживають на території "ЛНР", смерть родича на території "ЛНР". Кожну причину потрібно підтвердити, тоді кандидата на перетин КПВВ вносять у списки і дозволяють в'їхати.

В бік української території з "ЛНР" також без проблем пропускають і тих, хто має реєстрацію в українських населених пунктах, і тих, хто має реєстрацію на території "ЛНР".

Окупаційна влада Донеччини пішла іншим шляхом.

Умови "ДНР" для в'їзду-виїзду через КПВВ "Оленівка"

Виїхати з "ДНР" можна з одного КПВВ "Оленівка", що на шляху до українського КПВВ "Новотроїцьке", і тільки за умови наявності української реєстрації. Пропуск в бік Донецька можливий тільки за заздалегідь узгодженим списками "штабу "ДНР" з коронавірусу".

Перевірка документів на  КПВВ Оленівка

Потрапити в ці списки складно, навіть якщо є реєстрація на окупованій Донеччині, потрібно звернутися через сайт ватажка "ДНР", надати документи, які пояснюють необхідність в'їзду. Але все одно дозвіл не вдається отримати людям, які мають термінові обставини і ліміт на видачу дозволів вкрай малий.

При цьому всі, хто прибув з української сторони, зобов'язані пройти двотижневу обсервацію на окупованій Донеччині. Обсервація – це таке наметове містечко без зручностей і води, в полі на самісінькій спеці.

 Наметове містечко без зручностей і води, в полі на самісінькій спеці для проходження обсервації

Обсервація в таких умовах – найкраще середовище для розповсюдження коронавірусу.

Умови обсервації в ДНР

Людей зігнали у ці намети як худобу.

Люди в наметах для обсервації

Складну процедуру перетину окупанти пояснюють загрозою завезення коронавірусу, але, в той же час, проїзд на Росію з "ДНР" відкрито і люди можуть спокійно переміщуватися, хоча на Росії випадків COVID-19 набагато більше, ніж в Україні.

Що вийшло з цих обмежень, відомо усім.

З 22 червня КПВВ "Оленівка" бойовики відкрили тільки на виїзд, пропускали виключно тих, хто має реєстрацію на українській території. Влада "ДНР" не очікувала, що у перший же день буде така велика кількість бажаючих виїхати з окупації, і встановила ліміт на виїзд. Тому на підконтрольну Україні територію пройшли тільки близько 200 людей. Ті, кого бойовики не пропустили, а це 70 людей, залишилися ночувати біля пропускного пункту в місцевій школі. До того ж, коли вже український КПВВ закінчив роботу, бойовики пропустили на виїзд 55 людей, які були змушені йти пішки 7 км по "сірій зоні", адже наприкінці дня автобуси вже не ходили. Українські прикордонники не залишили їх ночували на лінії розмежування і пропустили на підконтрольну територію.

Наступного дня дорогою до КПВВ бойовики виставили два додаткових блокпости, які розвертали більшість автомобілів назад у Донецьк, незважаючи ні на що, навіть на українську реєстрацію. 23 червня з тих, хто ночував перед КПВВ, лінію розмежування перетнули лише близько 20 осіб. Тим часом черга з боку Оленівки збільшувалася, попри те, що автобусі вне було і до "нульового" блокпосту люди йшли пішки близько 6 км. Близько 180 осіб не потрапили того дня на українську територію, і частина з них знову залишилася ночувати в селищі.

24 червня "ДНР" продовжила маринувати громадян, а з 25 червня дозволила в'їзд на свою територію тим, хто внесений у списки. Після цього ситуація на КПВВ тільки погіршилася. Люди цілими родинами з торбами і валізами приїжджали на лінію розмежування, незважаючи на те, що ні в яких списках їх не було, але бажаючи потрапити додому. Українські прикордонники пропускали у бік "ДНР" всіх, але бойовики влаштували фільтраційні заходи. 

З того часу кожного дня сотні людей, які не потрапили у списки "ДНР", змушені залишатися під пекучим сонцем на 35-40 градусній спеці або під дощем у "сірій зоні" і там же проводити ніч просто на землі. Серед них і пенсіонери, і вагітні жінки,  і діти. 

Люди, які не потрапили у списки залишаються під пекучим сонцем

Люди змушені очуквати відкриття КПВВ на дорозі

До того ж, "ДНР" тепер відкриває свій КПВВ в "Оленівці" на в'їзд і виїзд не кожного дня, а тоді, коли їм заманеться, анонсуючи відкриття напередодні ввечері. Дійшло до того, що мешканці окупованої Донеччини ставали навколішки перед співробітниками ОБСЄ, благаючи  вмовити бойовиків впустити їх додому. Так принижувати Донбас ніякі "укрофашисти" не були здатні. 

Чому "ЛНР" пропускає через КПВВ без проблем, а "ДНР" влаштувала пекло в Оленівці

"ЛНР" і "ДНР", які завжди діють синхронно і приймають однакові рішення, але в цій ситуації по-різному підійшли до пропуску громадян через лінію розмежування. 

  1. "ЛНР" немає сенсу обмежувати потік громадян на в'їзд і виїзд, адже КПВВ у Станиці пішохідний. Багато людей пішки через нього не пройдуть просто фізично. В "ДНР" навпаки, КПВВ і пішохідний, і автомобільний. Якщо організувати роботу швидко, то перетнути лінію розмежування протягом дня зможуть дуже багато людей. Це не в інтересах "ДНР", бо зараз в бік української території їдуть, в тому числі, абітурієнти, щоб вступити у виші за прощеною системою. Тому проїзд усіляко гальмують, не відкривають КПВВ кожного дня, маринують людей і не пропускають.
  2. Ситуація з коронавірусом в "ДНР" може бути набагато гірша, ніж вони про це офіційно повідомляють. Через це можуть бути і обмеження на в'їзд і виїзд, хоча зроблені вони так, що будь-якому вірусу тільки сприяють для зараження якнайбільшої кількості людей. "ЛНР", не маючи своїх проблем з кількістю заражень, не може й причепитися до теми коронавірусу в Україні, адже на українській Луганщині кількість заражених найменша з усіх областей.
  3. "ДНР", як тоталітарне угрупування, просто вирішило показати свою силу. Якщо вони там влада, мають озброєння і вплив, можуть влаштувати пекло на КПВВ, то чому б не влаштувати.  "ЛНР така ситуація теж вигідна, бо на фоні своїх донецьких "колег" луганські окупанти виглядають "демократами" і цим ще раз підкреслюють, що "ДНР" і "ЛНР" – окремі "держави".

Всі ці причини можуть діяти разом, також можуть бути якісь підкилимові важелі впливу, але єдина справжня причина і існування лінії розмежування як такої, і КПВВ, і черг, і цього принизливого ставлення до мешканців Донбасу тільки одна – шість років тому туди прийшов "русскій мір". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"