Розширено перелік осіб, які можуть перетинати КПВВ без черги

Стало відомо, кого прикордонники на КПВВ пропускатимуть без черги, також зміниться підхід формування черги

Як повідомив на прес-конференції начальник штабу Донецького прикордонного загону полковник Сергій Лозинський, в оновлений список внесені особи з третьою групою інвалідності і кількість людей, які можуть проїжджати разом з ним, передає Depo.Донбас.

Дане нововведення закріплено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 № 815, який почне діяти з кінця жовтня 2019.

"Якщо особа під'їжджає до КПВВ і по зовнішніми ознаками видно, що лінію розмежування проїжджає людина з обмеженими можливостями, його пропустять без посвідчення позачергово", - зазначив Лозинський.

Позачергово будуть пропускати особи з інвалідністю (перша, друга, третя групи); з важкою хворобою; похилого віку (даної категорії людей 65 -70% перетинають); жінки з явними ознаками вагітності; батьки, які мають всі документи, з малолітніми дітьми до трьох років.

Прикордонною службою була повністю перероблена схема проходу через лінію. Цією технологією визначено, хто за що відповідає в межах контрольного пункту в'їзду / виїзду і за його межами.

"Ми хочемо запропонувати, щоб формування і регулювання черг поза пунктом пропуску було покладено на підрозділи Національної поліції, зокрема, патрульної поліції", - зазначив Лозинський.

Для іноземних громадян порядок перетину лінії розмежування фактично залишиться без змін. Пропуск жителів і транспортних засобів, що прилягають до лінії населених пунктів підконтрольній території здійснюється за умови пред'явлення документів. До них відносяться відомості про місце проживання і / або довідки про реєстрацію місця проживання.

Даною Постановою не врегульовано провезення товарів через лінію розмежування. Порядок переміщення, облік товарів визначається Міністерством тимчасово окупованих територій. Але, як зазначив Лозинський, він не вдосконалений, тому що в ньому не вказані товари, які заборонені для провозу, що не розписано переміщення валютних цінностей та ін.

Нагадаємо, діти з "ЛНР" і "ДНР" їздитимуть на навчання в Україну без батьків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"