Правозахисники підказали, де Україні взяти кошти на виплату заборгованості пенсіонерам Донбасу

В Україні згідно з чинним законодавством, заборгованість по пенсії мешканцям окупованого Донбасу видається тільки за 3 роки її неотримання

Правозахисники підказали, де Україні взя…

Як зазначила аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Одинцова, збройний конфлікт на Донбасі триває вже більше 5-ти років, відповідно жителі непідконтрольних територій вже обмежені в отриманні своїх українських виплат, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецькі новини".

Вона нагадала, що пенсія, відповідно до законодавства - майно громадянина. А захист майнових прав є першорядним для держави. Але до сих пір в Україні не врегульовано питання - як жителі непідконтрольного Донбасу можуть отримати свою пенсію.

"А згідно законодавства, пенсіонери можуть отримати пенсію за все за 3 роки, які вони її не отримували. А конфлікт триває 5 років. А як бути з двома роками? А далі як, якщо конфлікт триватиме? Тобто після деокупації такі громадяни не зможуть отримати свою законну пенсію ", - пояснила Одинцова.

"Однак досі законодавчо не врегульовано як саме ті люди, які живуть зараз на окупованих територіях, зможуть отримати свою пенсію. В законопроєкті, який було розроблено за участі експертів нашого Фонду, ми чітко зазначаємо — пенсія, яка не була отримана у зв'язку з окупацією, отримується в повному обсязі й без будь-яких обмежень", – додала вона

Одинцова акцентувала, що у багатьох виникає питання - з яких коштів Україна буде виплачувати ці пенсії. Для цього пропонується застосувати процедуру покупки страхового (трудового) стажу. "Адже там є жителі, які працювали, але не робили відрахування в страхові органи України. Ми це також врегулюємо нашим законопроектом. Так, пенсіонери, які не мають потрібного страхового стажу, можуть його докупити. У нас зараз вже діє такий механізм. Однак зараз страховий стаж можна докупити лише в подвійному коефіцієнті. Але люди, які жили в окупації, вони не з своєї вини не оплачували ці страхові відрахування. Тому ми пропонуємо, щоб жителі непідконтрольних територій, які хочуть отримувати українські пенсії, могли мати можливість докупити цей стаж. Якщо вони захочуть", - резюмувала вона.

Нагадаємо, на сьогодні немає інформації про загальний борг України по пенсіям перед мешканцями окупованого Донбасу, останні дані відомі станом на липень 2018 року - це 62 млрд грн. Досі діють норми постанови Кабміну  №335, перенесені в постанову №637, згідно якої всі пенсії, які були не отримані мешканцями окупованого Донбасу, мають виплачуватись у спеціальному порядку, але цей порядок досі не розроблений.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme