Правозахисники: Для виплати пенсій мешканцям окупованого Донбасу потрібно 9 млрд грн на рік

Правозахисники назвали відверто маніпулятивними заяви Мінфіну щодо пенсій громадянам із тимчасово окупованих територій (ТОТ), які призвели до того, що законопроєкт 2083-Д, що мав врегулювати це питання, не був прийнятий під час голосування у Верховній Раді

Правозахисники: Для виплати пенсій мешка…

Правозахисна група "Право на захист" провела власне обчислення і дістала висновку, що для реалізації цього закону потрібно не 115 млрд гривень на рік, як казав Мінфін, а 9 млрд на рік, передає Depo.Донбас.

Правозахисники нагалади, що представники профільного міністерства говорили про те, що сума заборгованості із пенсій становить 115 млрд грн, а законопроєкт 2083-Д передбачає виплату всієї цієї суми в рік його прийняття, що є загрозою банкрутства бюджету країни.

Проте від реальності ці тези дуже далекі. По-перше, названа сума — чиясь цифрова фантазія, адже за даними Пенсійного фонду України (ПФУ) ця заборгованість становить приблизно 80 млрд грн. По-друге, законопроєкт не охоплює питання виплат пенсій маломобільним громадянам і особам із інвалідністю. Нагадаємо, пенсії пропонується виплачувати лише на території, підконтрольній уряду України, а не на ТОТ. А це означає, що мінімум третину зі вказаного боргу держави перед громадянами виплатити поки не вдасться", - зазначає правозахисна організація.

Також зазначається, що названа ПФУ сума боргу — це акумульована сума невиплачених пенсій за шість років.

А законопроєктом передбачена одноразова виплата боргу з пенсії лише за один рік — решта ж має виплачуватися поступово.
Тобто, якщо бути точними, арифметика виходить така: 80–26=54* (де 80 — це загальна сума боргу (млрд грн), 26 — це частина, яку неможливо виплатити до деокупації). Тобто сума, про яку йдеться — 54 млрд грн. Якщо розділити її на 6 років, протягом яких пенсії не виплачувалися, то обсяг річного боргу, який має виплатити разово держава, становить 9 млрд грн на рік", - йдеться у повідомленні.

"Згідно з даними ПФУ, заборгованість зі сплати єдиного соцвнеску сьогодні становить 17 млрд грн. Це фінансові надходження, що могли би покрити додаткове навантаження у зв’язку з прийняттям законопроєкту 2083-Д. Окрім цього, законопроєкт передбає нові фінансові надходження: це докупівля страхового стажу громадянами, які досягли пенсійного віку, однак не мають необхідного страхового стажу у зв’язку з окупацією.Але ми вкотре спостерігаємо за спробами Міністерства фінансів знайти шляхи економії на всьому — навіть на власних зобов’язаннях. До речі, усі ці шість років Мінфін у своїх звітах показував суми невиплачених пенсій мешканцям ТОТ як економію, а не як борг", - додають правозахисники.

Вони зазначають, що самі представники ПФУ на робочих засіданнях закликають підтримати законопроєкт 2083-Д, щоби поступово зменшити борг, а головне — не допустити його збільшення.

Нагадаємо, 5 лютого, Верховна Рада повернула на доопрацювання профільному комітету для підготовки до повторного першого читання законопроект №2083-д про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян.

В Уряді зазначали, що на виконання цього законопроекту в тому виді, в якому він є зараз, потрібно 150 млрд грн, які не закладені в бюджеті 2020 року.

За цим законопроектом пропонувалося скасувати довідку ВПО, щоб не множити псевдо-переселенців, які насправді живуть на окупованій території. Натомість пропонувалося запровадження верифікаційної процедури, за якою пенсіонер час від часу мав би контактувати з Пенсійним фондом України.

Зазначимо, що в Україні солідарна пенсійна система, а трудоспроможні мешканці окупованого Донбасу вже шостий рік не сплачують податки у бюджет України.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme