Перевірок для переселенців більше не буде: Суд визнав їх незаконними

Київський апеляційний адмінсуд 4 липня підтримав позицію Окружного адмінсуду, який скасував нормативні акти Кабміну стосовно перевірок переселенців задля отримання пенсій та соціальних виплат

Перевірок для переселенців більше не буд…

Рішення апеляційного суду набуло чинності з 5 липня 2018 року, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Центр інформації про права людини.

Повідомляється, що позов проти рішень Кабміну ініціював голова Громадського комітету захисту конституційних праві і свобод громадян, екс-голова Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирєв.

"Він вимагав скасування постанови КМУ від 8 червня 2016 року № 365, п. п. 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та абз. 10 п. 1 Постанови КМУ "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" № 637 від 5 листопада 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з огляду на вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції України, це означає, що ані органи соціального захисту населення, ані інші органи влади, місцевого самоврядування, ані будь-які установи, організації, підприємства, починаючи з 5 липня 2018 року, не мають права проводити перевірки переселенців.

Нагадаємо, що в червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Відомство ухвалило низку нормативних актів, які унеможливлюють отримання як пенсій для ВПО–пенсіонерів, так і матеріальної допомоги, якщо громадянин не пройшов перевірки.

Представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування.

"У разі відсутності переселенця за місцем свого зареєстрованого перебування, він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО", - нагадують правозахисники.

Правозахисники наполягали, що дії Кабміну "унеможливили пересування переселенців Україною, прикріпили їх до місця свого перебування і зробили неможливим перебування за кордоном".

Крім того, чимало переселенців–пенсіонерів були позбавлені пенсій.

Нагадаємо, Пенсійний фонд припинив виплачувати пенсію звільненому з "ДНР" українському вченому-релігієзнавцю Ігорю Козловському через те, що він виїжджав закордон.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко втрутилася у цю ситуацію і закликала Кабінет міністрів переглянути процедуру верифікації переселенців.

Також повідомлялося, що у травні 2018 року Кабмін ухвалив постанову №335 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365" і згідно прийнятих змін, пенсійні виплати будуть відновлюватися за заявою пенсіонера виключно з місяця звернення, а не з моменту припинення такої виплати.

Читайте також: Законодавча "пустишка": Хто просуває штрафи за відсутність реєстрації

Стус і пенсія: Хто створює технологію з пенсіонерів Донбасу

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme