Москаль перебрехав факти і заявив, що не буде вибачатися перед луганськими патріотами України

На його думку, люди, що живуть у окупації, повинні здійняти бунт

Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль відповів на закиди, що він образив тих, хто на окупованій Луганщині вірить і чекає на Україну, закликавши його "бути чоловіком і попросити вибачення".

На своїй сторінці у Фейсбуці Москаль замість того, щоб вибачитися, перебрехав факти і сказав, що вибачатися не буде.

"Шановні "жителі українського Луганська"! Просто вірити й чекати Україну - замало. Я добре пам'ятаю, як у березні минулого року луганчани всілякими способами спиняли українську військову техніку. Тоді це не здавалося їм небезпечним. Я знаю, скільки людей у травні минулого року стояли в чергах на так званому референдумі, щоб проголосувати за "Новороссию", проти "киевской хунты" і "бандер, которые едят русскоязычных младенцев". Півтора тижні тому, 9 травня, я бачив, скільки луганчан вийшло на організований самозванцями парад Перемоги. І те, як вони плескали в долоні кремлівським "шісткам", котрі вже рік знущаються над людьми, а зараз начепили бутафорські нагороди і вдають із себе міні-наполеонів. Дивитися на все це й тоді, і тепер мені було гидко. Тому я не збираюся ні перед ким просити вибачення", - написав Москаль.

Нагадаємо, у березні минулого року українських танків в Луганську зокрема, не було і бути не могло, тому що Антитеррористична операція була оголошена тільки в середині квітня після захоплення бойовиками російського диверсанта Ігора Стрєлкова міста Слов'янськ Донецької області. Перша важка техніка - танки і БТРи попрямувала на Слов'янськ через Краматорськ. Саме мешканці Краматорська блокували танки і БТРи, сварилися з військовими і заявляли, що їх непотрібно звільняти від "ДНР".

Українська військова техніка дійшла на околиці Луганська тільки влітку, коли більша частина мешканців вже виїхала, або сиділа у підвалах. Під Луганськом у серпні велися запеклі бої, військові згодом казали, що вже були готові звільнити місто. Але у вересні було підписано перемир'я, згідно з яким українські війська від Луганська відійшли.

У березні, який згадав Москаль, у Луганську відбувалися мітинги сепаратистської "Луганської гвардії" начолі з "першим народним губернатором" Олександром Харітоновим. Під будівлею ОДА виникли палатки сепаратистів. Тим же часом кожного дня на площі збиралися проукраїнські мітинги, які тривали навіть тоді, коли у квітні будівля СБУ вже була захоплена. 13 березня СБУ затримала Харитонова а також депутата облради від Партії регіонів Арсена Клінчаєва, яких згодом відпустили. Харітонов перебував у Москві, а Клінчаєв відомий тим, що спокійно живе у Києві і влітку минулого року смажив шашлики на березі Дніпра.

З 6 квітня по 29 квітня озброєні загарбники сиділи у СБУ, а центральна влада так і не дала силовикам команду на штурм.

Загалом, жоден луганський чиновник, або правоохоронець який причетний до захоплення міста, не заарештований. Мер Луганська Сергій Кравченко спокійно гуляв Києвом, а тепер живе у Дніпропетровську, керівник облради Валерій Голенко, хоч і має порушену проти нього справу, але до сих пір не затриманий, генерал і тодішній керівник УМВС Володимир Гуславський, екс-керівник луганського СБУ Олександр Петрулевич також законом не переслідуються.

Тільки нещодавно справу порушено проти регіонала Олександра Єфремова, який перебуває під домашнім арештом.

Щодо черг на "референдум" "ЛНР" і "ДНР" нагадаємо, що вони створювалися штучно. Насправді ж в цьому "фарсі" взяли участь у Луганській області близько 24% від населення, що має право голосувати, у Донецькій області - трохи більше 32%. Ходила менша частина луганчан і донеччан, але від війни і окупації згодом постраждали всі.

Москаль перебрехав факти і заявив, що не буде вибачатися перед луганськими патріотами України - фото 1

Москаль перебрехав факти і заявив, що не буде вибачатися перед луганськими патріотами України - фото 2

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme