"Референдум "Л-ДНР": Як шість років тому жителі Донбасу ховали своє майбутнє

Більшість людей, які голосували за незалежність "ДНР" і "ЛНР", сподівалися на перехід під крило Росії, на російські пенсії і зарплати. У підсумку отримали від Росії війну

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
"Референдум "Л-ДНР": Як шість років тому…

Захоплення проросійськими бойовиками, російськими диверсантами і найманцями адміністративних будівель на Донбасі в 2014 році призвело до так званого кримського сценарію - антиконституційного референдуму.

У тих містах, де бойовики повністю або частково встановили свою владу, 11 травня 2014 року відбулося ніким не визнане "народне волевиявлення".

Референдум - фото 1

Герб України на скриньках заклеїли символікою "ЛНР" або "ДНР"

Бойовики, за допомогою посібників з міської влади, просто захопили скриньки для голосування з українським гербом, списки виборців, сформували "комісії" і за кілька днів розіслали по адресам оголошення, а потім надрукували на ксероксі "бюлетені".

Референдум - фото 2

Референдум - фото 3

У "бюлетенях" було одне питання: "Чи підтримуєте ви акт державної самостійності Луганської народної республіки (Донецької народної республіки)?"

Референдум - фото 4

У день "референдуму" членів тих "комісій" не бентежило, якщо одна людина голосувала за свою родину або сусідів.

На цьому відео чітко видно, як чоловік кидає купу "бюлетенів" в урну.

Журналісти, які ще працювали у місті на свій страх і ризик, навіть провели експеримент і пройшлися по 5 дільницям Луганська. Не зважаючи на те, що журналіста, який представився виборцем, не було у списках 4-х дільниць, там все одно дозволили йому проголосувати.

Референдум - фото 5

Більшість людей, які йшли на цей "референдум", не розуміли, що він незаконний, хтось йшов, мріючи про російські пенсії і зарплати, які, за їх думкою, мали б звалитися на голову після приєднання Донбасу до Росії.

Референдум - фото 6

Референдум - фото 7

Референдум - фото 8

Цікаво, що зараз думають ці жіночки про свій вибір? Чи живуть вони на території "хунти"?

Аби створити видимість масового голосування терористи вдавалися до залякувань, обіцянок райського життя "як на Росії і Криму" та й просто відкривали невелику кількість дільниць, щоб там були черги. В результаті російські телеканали отримали потрібну картинку - народ Донбасу масово йде на референдум.

Насправді ж в цьому "фарсі" взяли участь у Луганській області близько 24% від населення, що має право голосувати, у Донецькій області - трохи більше 32%. Ходила менша частина луганчан і донеччан, але від війни і окупації згодом постраждали всі.

Референдум - фото 9

Референдум - фото 10

Така черга була у Маріуполі

Референдум - фото 11

Це теж Маріуполь

Референдум - фото 12

І це Маріуполь

Проукраїнські активісти підрахували на прикладі Маріуполя, як бойовики зробили картинку масовості на дільницях. Потенційних виборців в Маріуполі 345 тисяч чоловік. Навіть найбільша виборча дільниця здатна прийняти і обробити 2,5 тисячі осіб. Навіть якщо врахувати що всі чотири ділянки в Маріуполі працювали на повну потужність, вони фізично змогли прийняти не більше 15 тисяч людей.

Референдум - фото 13

Зрада правоохоронних органів і місцевої влади перш за все, а вже потім безграмотність населення, обдуреного російською пропагандою, дали бойовикам привід на остаточне захоплення влади і початок війни проти України.

Референдум - фото 13

Луганськ

Референдум - фото 14

Луганські пенсіонери

Референдум - фото 15

Луганська модниця з прапором Британії на кофтинці поставила у "бюлетені" галочку "Так"

Референдум - фото 16

Луганськ

Референдум - фото 17

Слов'янськ. Голосували "де попало" і так майже скрізь

Референдум - фото 18

Тепер ці пенсіонери долають КПВВ та стоять у чергах, щоб отримати пенсії від України, а також отримують подачки від "Л-ДНР". Але одна їх мрія таки здійснилася - їх видають у рублях.

Референдум - фото 19

Харцизськ

Референдум - фото 20

У захопленому Стрєлковим Слов'янську теж йшли голосувати

Референдум - фото 21

А це вже Донецьк. Родина прихильників "ДНР"

Референдум - фото 22

Поховав своє майбутнє - молодець

Референдум - фото 23

Цей донеччанин теж радів

Вже наступного дня ватажки "ДНР" і "ЛНР" оголосили, що у "референдумі взяли участь більше 80% населення, з яких 90% проголосували за відокремлення окупованих територій Донбасу від України.

Референдум - фото 24

Перший ватажок "ЛНР" Валерій Болотов

Росії не потрібен був Донбас, бо він став би ще одним "голодним ртом в імперії". Донбас і розв'язана там війна і досі є важелем впливу на Україну з боку Кремля.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme