Лисичанськ вкотре без води: Коли розлючені мешканці винесуть Шиліна з мерії

Мешканці Лисичанська страждають від влади, яку самі ж і обрали. Ані мер, ані міськрада за п'ять років так і не вирішили проблему заборгованості водоканалу перед енергетиками

Лисичанськ вкотре без води: Коли розлюче…

Понад 100 тисяч мешканців міста Лисичанськ, навколишніх селищ Привілля та Новодружеськ, 35 навчальних та 25 медичних закладів залишились без водопостачання з 18 жовтня. Це не нова проблема, такі відключення відбуваються раз чи два рази на місяць. Водоканал Лисичанська має борг перед Луганським енергетичним об'єднанням у 169 млн грн. Енергетики періодично вимикають водоканал, намагаючись привести міську владу до тями, адже борги треба сплачувати. Але міська влада сподівається на авось. Цього разу мер Сергій Шилін взагалі збрехав, що з ЛЕО вдалося домовитися. 

Мешканці кажуть, що сплачують за воду та за електрику вчасно, а куди міська влада витрачає їхні гроші – невідомо.  Зараз єдине джерело води для лисичан – підвезення населенню і лікарням технічної та питної води силами Лисичанського міського управління ДСНС. Робота всіх трьох міських пожежно-рятувальних частин в цьому напрямку ведеться буквально "від світанку до заходу сонця", але води всім не вистачає. Міська влада 21 жовтня, на третю добу після знеструмлення водоканалу, постановила вважати ситуацію надзвичайною. Але сесію вирішили зібрати тільки у четвер, 24 жовтня. Вочевидь, до цього дня місто лишатиметься без води.

Як повідомили у міському управлінні ДСНС, воду людям розвозять чотири пожежні машини. Води, як і техніки, і людського ресурсу, катастрофічно не вистачає. "Робота ведеться постійно. Зрозуміло, що ми не можемо задіяти автомобілі, які зайняті вирішенням безпосередніх завдань рятувальної служби. Також потрібно розуміти, що не вистачає часу. Навіть набрати повну цистерну пожежної машини – це ж не кількох хвилин питання. А так, звичайно, ситуація дуже серйозна. У першу чергу веземо лікарням і в житловий сектор. Звичайно ж, першочергові об'єкти – це лікарні", – розповіла співробітниця Лисичанського міського управління ДСНС Ксенія Тамашевська.

Мешканці Лисичанська на рятувальників чекають, як на богів. До проблеми неможливості підвезення води всім і відразу люди ставляться з розумінням щодо рятувальників, але категорично проти позиції міської влади. "Позиція міської влади? Так її немає взагалі. Меру пофіг, депутатам пофіг. Якби би це сталося вперше, серед ночі з переляку, але ж ні, таке вже було в минулому році. Тобто цілий рік ніхто нічого не робив, хоча факти говорили прямо: грошей немає, рано чи пізно місто так само залишиться без води", – каже Сергій, мешканець вулиці Сосюри.

Про критичну нестачу води повідомляють і лікарі Лисичанської станції швидкої медичної допомоги на вулиці Свердлова. "Води немає у всьому місті, звідки у нас їй взятися? Рятувальники підвозять, ми бачимо, що хлопці стараються, як то кажуть, на знос, але це крапля в морі, яке нам так потрібно. Носимо самі з колонки, бігаємо в магазин, купуємо. Якщо далі так буде продовжуватися – це катастрофа", – розповідають лікарі швидкої.

У Департаменті ЖКГ обласної військово-цивільної адміністрації вважають, що ситуація, яка склалася – "заслуга" мера Лисичанська Сергія Шиліна. "Ось з чим би це все порівняти? Уявіть собі ситуацію, коли людина кидалася камінням у скло, розбила його, а потім каже "це не я, я не винен". Це абсолютна відповідальність міського голови. Він на попередження не реагував, сесію не зібрав, гроші не виділив. Тепер прийняв рішення звернутися в обласний структурний підрозділ для проведення комісії. Ми це розслідування проведемо, документи, що підтверджують відповідальність мера, направимо до відповідних органів", – повідомив керівник обласного Департаменту ЖКГ Віталій Сурай.

Що стосується самого міського голови, то сьогодні Шилін після засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердив керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації свого заступника Андрія Якимчука. Ліквідація, як бачимо, полягає поки що тільки у роздаванні наказів міським рятувальникам.

А крім цього, Шилін повідомив у своєму Facebook, що вирішено внести зміни до графіків роботи закладів освіти та культури, а "у разі необхідності" їх робота взагалі буде зупинена. Крім цього, у місті змінені графіки роботи лікарень та скасовані планові операції. Якщо не реагувати та не приймати термінові заходи, то вже завтра в місті закриються школи, дитячі сади і буде серйозно зіпсоване життя пацієнтам та лікарям.

Міська влада прийняла рішення підготувати та направити листи президенту Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, СБУ, прокуратурі та поліції Луганській області, а керівнику Лисичанськводоканалу доручено "вжити заходів щодо оплати заборгованості за спожиту електроенергію". От тільки конкретики, як і варіантів вирішення проблеми, мешканці Лисичанську у цих листах та наказах не бачать.

"Мене, наприклад, рятує тільки те, що молодь не кидає. То Вітя, сусід, води притягне, то Лєна. Купують в магазині у великих пляшках, і приносять, а грошей не беруть. Ось якщо б не вони, я б уже засох, сам-то я до магазину не дійду. А якщо і дійду, то важче полторашки підняти не зможу. Влада міська... тв*рі вони", – розповів 86-річний мешканець кварталу Центральний Михайло.

Сил дідові вистачає тільки на те, щоб вийти на лавочку під під'їздом і не соромитися мату при обговоренні своїх перспектив і роботи міської влади з сусідами, такими ж старими, як і він сам.

Судячи з реакції людей, з коментарів у соцмережі під постами мера, люди на взводі, дуже злі і готові винести Шиліна з мерії.

ФОТО: Лисичанське мiське управлiння ГУ ДСНС Украiни у Луганськiй областi.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme