Геращенко розповіла держсекретарю Норвегії про радіаційну загрозу на Донбасі

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що повне затоплення шахт на Донбасі може привести до радіаційної катастрофи

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Повідомляється, що Геращенко провела зустріч з представниками делегації Королівства Норвегія на чолі з державним секретарем Міністерства закордонних справ Норвегії Аудун Халворсеном.

"Під час зустрічі було обговорено широке коло питань двостороннього співробітництва. Особливу увагу було приділено поточної гуманітарній та екологічній ситуації на Донбасі", - йдеться у повідомленні.

Закрема,за даними Геращенко, нині на Донбасі знаходиться 35 непрацюючих шахт, більшість з яких затоплені.

"Політик зазначила, що повне затоплення цих шахт, в тому числі шахти" Юнком "може привести до радіаційної катастрофи, проте Росія відмовляється надавати доступ міжнародним фахівцям для проведення моніторингу і проведення необхідних заходів з відкачки води", - йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами Геращенко, на Донбасі зараз сім тисяч квадратних км ділянки залишаються замінованими, що несе загрозу для життя цивільних, в тому числі і дітей.

"Політик подякувала за допомогу Норвегії в питаннях розмінування. Перший віце-спікер підкреслила, що пріоритетним питанням для України залишається введення миротворчої місії ООН на Донбас", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з 14 квітня окупаційна влада "ДНР" вирішила припинити відкачування води на шахті "Юнком", де в 1979 році був проведений ядерний вибух.

Окупанти, з посиланням на "вчених "ДНР", запевняють, що "мокра" консервація капсули "Кліваж" шахти "Юний комунар" не приведе до забруднення екології.

Як відомо, на цій шахті "Юнком" 16 вересня 1979 року радянська влада вчинила підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кт в тротиловому еквіваленті на глибині 903 метрів. Мета вибуху - зниження напруги в гірському масиві, що в кінцевому рахунку повинно було підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів.

Цю мету досягнено не було, а наслідки, як зрозуміло, фатальні. Цей вибух отримав назву "об'єкт Кліваж". Точні дані про величину заряду і глибину його закладення залишаються секретними.

30 червня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що якщо шахта буде затоплена, то людей потрібно буде виселяти з Донбасу.

Він також додав, що забруднення і радіація торкнуться і території країни-агресора Росії.

Крім того, повідомлялося, що 88% резервних джерел питної води підконтрольної Україні частині Луганської області вже визнані непридатними для використання.

Читайте також: Затоплення радіоактивної шахти: Як в "ДНР" влаштовують екологічну катастрофу

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme