Донбасу пророкують нову хвилю переселенців через екологічні катаклізми

Еколог прогнозує, що через підтоплення шахт та забруднення грунту з Донбасу невдовзі знову виїжджатимуть люди

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Трибун, про це еколог організації "Екологія-Право-Людина" Олексій Василюк розповів на прес-конференції в Сіверськодонецьку.

За його словами, найбільша небезпека йде від затоплення шахт.

"Адже коли ведеться видобуток вугілля, то земна поверхня трохи просідає: вода відкачується, порода стискається, терикони тиснуть на поверхні землі, в результаті чого і відбувається просідання грунту. При цьому, просідає вона, фактично, до рівня грунтових вод. І коли вода в цій частині регіону вийде на поверхню, то ті жителі, які не захотіли або не змогли стати біженцями через військові дій, будуть змушені стати екологічними біженцями", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає Василюк, в Україні це буде вже друга така ситуація після Чорнобиля.

На його думку, затоплення шахт спричинить за собою і більш масштабні наслідки.

"Вони виникнуть через те, що через річки Сіверський Донець і Кальміус неочищені шахтні води, які можуть містити радіаційні і токсичні домішки, будуть потрапляти в Азовське море, і це вже цілком може привести до реальної екологічної катастрофи", - каже еколог.

Василюк розповів, що його організація займається аналізом екологічної ситуації на окупованій території за допомогою супутникових знімків.

"Зараз від Брянки до Краснодона йде смуга відкритих кар'єрів. Вона почала розширюватися ще в 2012 році, але пік зростання припав на 2014 рік і пізніше. Довжина найбільшого кар'єра, який вдалося виявити - 15 км. При цьому кожен з кар'єрів створює навколо себе велику кількість породи", - повідомив Василюк.

Інша інформація, що була отримана завдяки супутниковим картам - кількість знищеного лісу в Донецькій і Луганських областях.

"Згідно з отриманими даними, за роки війни в цих регіонах згоріла четверта частина лісів", - повідомив еколог.

Нагадаємо, що раніше Василюк розповів, як під час обстрілів небезпечно вдихати повітря незахищеними органами дихання.

Читайте також: Затоплення радіоактивної шахти: Як в "ДНР" влаштовують екологічну катастрофу

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook