ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто такий бойовик Мозговий (ДОСЬЄ)

Донбас.depo.ua пригадав життєві віхи Мозговго, який тепер вже став справжнім «призраком»
Depo.
24 травня 2015 00:37
ФОТО: depo.ua
Хто такий бойовик Мозговий (ДОСЬЄ)
Хто такий бойовик Мозговий (ДОСЬЄ)

Ввечері 23 травня відбулося те, що прогнозував Донбас depo.ua ще 10 травня: на окупованій Луганщині ликвідували ватажка алчевської банди "Призрак" Олексія Мозгового і вже почали ліпити з нього героя "Новоросії". Так звана "генпрокуратура "ЛНР" повідомила, що його авто спочатку підірвала, а потім розстріляла з кулемета українська диверсійна група. Разом з Мозговим загинуло близько 7 його бойовиків.

Біографія "комбрига", за яким у мережі вже ридають усі прихильники похованої Кремлем "Новоросії"- це шлях від невдахи до зрадника власної країни, який навіть і у цьому амплуа став невдахою, бо хоча і мав амбіції, але так і не зумів очолити ані "ЛНР", ані міфічну "Новоросію".

Мозговий - громадянин України. Народився 3 квітня 1975 року у Нижній Дуванці Сватівського району Луганської області, жив у Сватовому, співав в ансамблі "Сватівські козаки". Представляв Луганську область у звітному концерті на всеукраїнському фестивалі народних талантів. Відомо, що у шкільні роки в нього було прізвисько Клюй, Мозгоклюй. В останні роки перед війною на Донбасі їздив до Петербурга на заробітки, говорив, що працював кухарем. Крім того, Мозговий - відомий віршомаз, публікував в інтернеті понад 50 своїх віршів. З його творчістю можна ознайомитись на російському сайті Стихи.ру.

У одному з інтерв'ю він розповідав, що був одружений і має сина, але родина жодного разу разом з ним не світилася, і де вони перебувають широкому загалу невідомо.

Під час сепаратистських заворушень у Луганську навесні минулого року, перебував під Алчевськом, де, як він сам казав, вже почав формувати свою банду "Призрак". Намагався очолити проросійських сепаратистів, але його потіснив перший ватажок "ЛНР" Валерій Болотов.

11 квітня 2014 року Мозговий відвідав Москву, щоб заручитися підтримкою російської влади.

«Я провел встречу с лидерами ЛДПР и "Справедливой России", встречался с депутатами Госдумы и получил их полную поддержку!» - казав Мозговий. Відомо, що він дуже близький до російського диверсанта Ігора Гіркіна (Стрєлкова), від самого початку був людиною Стрєлкова у "ЛНР".

На початку травня минулого року Олег Царьов, Болотов і Мозговий оголосили про примирення і про подальшу співпрацю.

Але не зумівши домовитись, вже 7 червня Лисичанський батальйон Мозгового об'єднався з Сєвєродонецьким підрозділом бандформування "казаків" Павла Дрьомова і оголосив про перехід у підпорядкування до Стрєлкова.

Його бандформування спочатку окупувало Лисичанськ і Сєвєродонецьк, але 22 липня відійшло за наказом того ж Стрєлкова у Алчевськ. Згодом Мозговий захопив Перевальськ і Брянку.

На початку жовтня Мозговий чи не вперше звинуватив ватажків "ЛНР" у крадіжці гуманітарки, назвавши їх маріонетками:

"Господа из правительства ЛНР, обвиняют нашу бригаду и конкретно меня Мозгового Алексея в том, что мы торгуем гуманитаркой. В частности в школьных буфетах...забывая упоминать о том, что четыре бесплатные столовые работают без какой либо помощи с их стороны. И с их слов, это они снабжают продуктами питания детские сады Алчевска и школы. И только они кормят малоимущее население всех городов! Цены им нет! Но, пока мы только видим, как составляются списки для выдачи гуманитарной помощи. Мы же, в отличие от нашего достопочтенного правительства марионеток, просто выдаём её тем, кто больше всего в ней нуждается!" - сказав Мозговий.

В вже 21 жовтня під час перемовин скайпом з бійцями АТО він пообіцяв застрелити народного депутата від Партії регіонів Олександра Єфремова. При цьому Мозговий заявив, що він не проти єдиної України без "ДНР" і "ЛНР", якщо держава буде соціально справедливою.

"Если Украина будет действительно народная, чтобы законы в ней соблюдались, чтобы все было по чести, по совести и справедливости. Если мы сможем это сделать, то тогда не надо будет ни "ЛНР", ни "ДНР", и пусть это будет единая Украина, но она должна быть чиста от того дерьма ... Ефремову я сказал, если он здесь появится, я его застрелю", - заявив Мозговий.

Після цього у «ЛНР» Мозгового запідозрили у співробітництві з  київскою «хунтою», а йому довелося виправдовуватись, мовляв, говорив з «каратєлями» на їхній мові.

У медіапросторі і в Алчевську Мозговий запам'ятався як поборник моралі, намагаючись заборонити жінкам з'являтися у кафе, і наказавши їм сидіти вдома та пекти періжки, та влаштувавши публічний суд гвалтівнику. Він винес йому вирок - розстріл, але згодом сказав, що чоловік продовжує перебувати під вартою його бойовиків.

Конфлікт між Мозговим і Ігорем Плотницьким розпочався ще влітку, коли він з банформуванням «Заря», яким керував Плотницький не поділив сфери впливу. Згодом, коли Плотницький з'явився у кріслі ватажка, конфлікт загострився. Навіть під час інтенсивних боїв Мозговий, який із своїми бойовиками приймав участь у боях під Дебальцевим, критикував командування «ЛНР». Він заявив, що не вважає захоплення Дебальцевого успішною операцією, розповів про низьку бойову якість бойовиків, а також про великі втрати.

А вже після другого перемир'я ватажок "Призрака" не обирав слів на адресу Плотницького, викриваючи його у корупції і крадіжках.

7 березня відбувся перший замах на Мозгового. Автомобіль, яким він їхав, був підірваний на трасі Луганськ- Алчевськ. Спрацювало три вибухових пристрої спрямованої дії. Мозговий отримав осколкові поранення голови. Мозговий оговтався, але коментувати те, хто вчинив замах не став, лише натякаючи, що це могли зробити і "свої".

З наліпкою на лобі, вже після замаху, ватажок раптом заявив, що вважає спекуляції на тему фашизму і антифашизму в Україні "чистим бізнесом", а фашизму насправді немає.


На напередодні 9 травня конфлікт Мозгового з Плотницьким досяг апогею. На сайті міськради окупованого Алчевська, де Мозговий розквартирувався із своїм бандформуванням, з'явилося повідомлення про вихід міста зі складу "ЛНР" і прохання прийняти його на умовах амністії в Україну. Перед тим Мозговий на своїй сторінці у соцмережі разразився черговою критикою на адресу "системи влади" Плотницького, назвавши її "гнилим організмом".

Він розповів, як поліцаї "ЛНР" звіряче катували його бойовика, а самому Мозговому погрожували знищенням, якщо він не скасує власний парад на честь Дня перемоги у Алчевську. Парад Мозговий таки провів і навіть запросив на нього іспанців-радикалів.

Майже перед смертю він зізнався, що не схвалює силове захоплення будівлі луганського обласного управління СБУ, назвавши це варварством.

Мозговий зазначив, що сам він участі у захопленні будівлі не приймав, а приїхав у Луганськ, коли загарбники вже були всередині. "Я не вважаю цей вчинок героїзмом", - сказав він.

"После захвата админзданий в Луганске и Донецке было понятно, что ничем хорошим это не закончится. Поэтому я уже на тот момент собирал свое подразделение. Когда я приехал в Луганск люди уже были внутри, но я против такого рода деятельности. Это не метод цивилизованного общества - захватывать здание и при этом разрушать ее. При захвате здания оконное стекло, оргтехника, столы ни в чем не виноваты. Это было варварство", - додав Мозговий.

Доречі, він протиставляв себе і своє бандформування не тільки «ЛНР», але і «ДНР»:

«Просматривается некоторая тенденция в повторах за нами, практически всё что мы не сделаем, всё повторяют чиновники из правительств "ЛНР" и "ДНР"... Провели мы в школе занятие по технике безопасности со взрывчатыми веществами - через некоторое время чиновники вспомнили, что это необходимо и сделали почти то же самое но с большим размахом.Провели небольшое соревнование по футболу - через некоторое время, проводится соревнование в Донецке. Провели международный форум - и что мы видим? Совершенно верно - проведение форума в Донецке», - писав він на своїй сторінці Вконтакті

Довго ця непокора тривати не могла.

Останній допис Мозгового вельми філосовський, втім, як завжди. Не важко здогадатися, що він писав про «ЛНР», як іллюзію, яка вже руйнується:

«Многие меня обвиняют в категоричности некоторых заявлений по отношению к людям, которых, благодаря их мышлению и людьми-то уже с трудом можно назвать. Разве что существами с идолопоклонничеством по отношению к чиновникам. Другими словами - стадо. Извините, но я привык говорить то, что есть.  Сегодня у каждого из нас есть шанс покинуть "стадо". Сегодня у каждого из нас есть шанс продолжить свою жизнь в социальном гражданском обществе! Только кто сказал, что это общество построят без нашего участия? Кто сказал, что от каждого из нас ни чего не зависит? Зависит! Но только тогда, когда мы вместе! Только тогда, когда будем поддерживать друг друга и помогать, а не радоваться неудачам соседа. Прежде чем делать свой выбор подумайте, хотите ли вы продолжать жить в создаваемой для нас иллюзии, которая, как показала история рушится при первом желании "создателей иллюзий". Или начнёте строить своё - настоящее, хоть и не лёгкое»

А останнє відео з Мозговим було про курча.