Бойовики вперто не пропускають ОБСЄ в Комінтернове

Спостерігачам ОБСЄ знову було відмовлено в доступі у Комінтернове

 Про це говориться у звіті місії за вівторок, передає Depo.Донбас.

"Командир КПП ЗСУ повідомив, що за день в село в'їжджає і виїжджає близько 15 транспортних засобів. Спостерігачі бачили один цивільний автомобіль, що в'їжджає в село. У безпосередній близькості від КПП спостерігачі бачили близько 10 протитанкових мін, пов'язаних дротом і розміщених уздовж узбіччя дороги. СММ не змогла проїхати в село зі сходу і півдня, оскільки озброєні члени "ДНР" перекрили доступ у село", - йдеться в повідомленні.

Згідно зі звітом, бойовики не пропустили в Комінтернове спостерігачів СММ ОБСЄ у вівторок двічі: один раз на КПП біля Заїченко в 4 км на схід від Комінтернового, де "озброєні люди знову завадили СММ ... без будь-яких пояснень", і інший раз - на КПП при в'їзді в Комінтернове з південного заходу "озброєні люди знову відмовили в проїзді СММ в село".

В ОБСЄ підкреслили, що СММ продовжує зустрічати обмеження у виконанні своїх спостережних функцій на Донбасі. Зокрема, крім двох інцидентів біля Комінтерново, бойовики у вівторок двічі обмежили переміщення спостерігачів: Дебальцеве Донецької області і в смт Комсомольський Свердловської міськради Луганської області.

Також у Донецькій області спостерігалося невелика кількість порушень режиму тиші, більшість з них - біля аеропорту міста Донецьк. У Луганській області був зафіксований мінометний обстріл, повідомляється в звіті.

"СММ повідомляє про відносний спокій з невеликою кількістю порушень. На позиціях на залізничній станції "Донецьк" спостерігачі чули в цілому 4 черги зі стрілецької зброї в 5-8 км. на схід і північний захід.

У контрольованому урядом Приазовському (14 км на північний захід від Маріуполя) СММ зафіксувала одна невизначений вибух на південний південний схід", - йдеться у звіті.

"Ситуація в Луганській області була відносно спокійною. Тим не менше, після 2днів непорушення режиму припинення вогню СММ зафіксував 3 інциденти ... Один з них складався з 18 ударів до 3 км на північний захід від своєї позиції на КПП біля Сокільників (38 км на північ-захід від Луганська). СММ оцінили звук відповідних мінометному обстрілу", - наголошується в повідомленні.

Також у звіті повідомляється про створення самооборони у Каланчаку Херсонської області неподалік від кордону з окупованим Кримом. "СММ зустрілася з головою групи, його заступником ... і ще з одним її учасником. За словами співрозмовників, процес набору ще триває і в даний час налічується близько 80 добровольців; вони планували зареєструвати організацію; її учасники будуть беззбройні. Співрозмовники підкреслили, що вони не мали ніякого політичного підґрунтя і зазначили, що ситуація в районі покращилася в порівнянні з груднем 2015 року", - йдеться у звіті місії.

Нагадаємо, що озброєні бойовики завадили спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ проїхати в бік Комінтернового. ОБСЄ продовжує спостерігати за ситуацією з безпекою в Комінтерновому. У селі ОБСЄ побачила 15 озброєних бойовиків та кілька бронемашин

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас