Підконтрольним "ДНР" містам загрожує радіоактивне та хімічне зараження

Екологи б`ють на сполох: через руйнування інфраструктури промислових об`єктів на сході країни, в регіоні може статися екологічна або навіть радіаційна катастрофа

Про це повідомляє "Технополіс", передає Depo.Донбас.

"Після чергової стрілянини під Докучаєвськом, регіоном стали ширитись чутки про витік радіації на покинутій урановій шахті - саме в тому районі, біля села Миколаївка, звучали вибухи кілька днів тому" - йдеться в матеріалі.

Уранову шахту в балці Антон-Тарама на кордоні Волноваського та Старобешівського районів Донецької області почали будувати ще в далекому 1958 році. "Коли вже був практично закінчений шахтний стовбур і шахтобудівники підходили до рудного тіла, на території сталася НП. Під час планового вибуху порід сталося затоплення, і проект вирішено було призупинити" - уточнює автор статті. -"Ще років десять рудник простояв в бездіяльності, а потім його засипали. Тепер про уранову шахті нагадує лише непримітний триметровий курган".

У мирні часи фахівці обласної санепідстанціі періодично навідувалися в ті місця, заміряли фон і заспокоювали: серйозної небезпеки для людей закрита уранова шахта не представляє. "Камені на відвалі дійсно давали фон - в межах 100-200 мікрорентген на годину (при нормі 15 - 20 мкрн), але їх просто не треба брати в руки" - йдеться в матералі.

З початком нинішнього збройного конфлікту дорога в "радіоактивні" зони Донбасу для екологів закрилася. В той же час, автор повідомляє, що "серед мирних жителів поширюються чутки, одна страшніша за іншу. Кажуть, що на закриту територію потрапило декілька снарядів, і що там відбувається зараз, не знає ніхто".

Екологи ж закликають людей не нервувати, але й не втрачати пильність.
"Бойові дії - це фактор підвищеної небезпеки, і вони завжди несуть величезні ризики, тим більше в таких зонах, де є радіоактивні поховання. Якщо туди потрапляє снаряд, то, звичайно, може бути і розгерметизація, і витік" - інформують фахівці.

Екологи застерігають, що у подібних місцях потрібен постійний контроль фахівців із залученням міжнародних експертів. "Близько уранової шахти під Докучаєвськом і в багатьох інших потенційно небезпечних куточках Донбасу обов'язково потрібно час від часу заміряти радіаційний фон. На жаль, з початку АТО цим ніхто не займається", - каже екс-начальник управління екології ДОДА Сергій Третьяков.

Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme