Підконтрольним "ДНР" містам загрожує радіоактивне та хімічне зараження (СПИСОК)

Екологи б`ють на сполох: через руйнування інфраструктури промислових об`єктів на сході країни, в регіоні може статися екологічна або навіть радіаційна катастрофа

Як повідомляє "Технополіс", регіоном стали ширитись чутки про витік радіації на покинутій урановій шахті - саме в тому районі, біля села Миколаївка,  де лунали вибухи кілька днів тому", передає Depo.Донбас.

У мирні часи фахівці обласної санепідстанціі періодично навідувалися в ті місця, заміряли фон і заспокоювали: серйозної небезпеки для людей закрита уранова шахта не представляла.

"Камені на відвалі дійсно давали фон - в межах 100-200 мікрорентген на годину (при нормі 15 - 20 мкрн), але їх просто не треба брати в руки" - йдеться в матералі.

З початком нинішнього збройного конфлікту дорога в "радіоактивні" зони Донбасу для екологів закрилася. В той же час, автор повідомляє, що "серед мирних жителів поширюються чутки, одна страшніша за іншу. Кажуть, що на закриту територію потрапило декілька снарядів, і що там відбувається зараз, не знає ніхто".

Екологи ж закликають людей не нервувати, але й не втрачати пильність.

Але вони застерігають, що у подібних місцях потрібен постійний контроль фахівців із залученням міжнародних експертів. 

Також екологи виділили найбільш небезпечні міста окупованої Донеччини: Донецьк, Єнакієве та Горлівка.

У Донецьку є могильник радіоактивних відходів. У Єнакієвому - шахта "Юнком", на якій в 1979 році був проведений підземний ядерний вибух, з початку АТО знаходиться на межі затоплення. Брудні води із сусідніх шахт "Полтавська" і "Вуглегірська" починають перетікати в вироблення "Юнкома", і якщо вони переповняться, то радіоактивні речовини піднімуться на поверхню, в результаті чого фон перевищить норму в сотні разів.

У Горлівці є могильник ртутних відходів на шахті "2-біс". Саме тут добувалася кіновар - сировина для виробництва ртуті. Тут навіть в мирні часи коштів для повноцінного водовідливу не вистачало і існувала постійна загроза, що пари ртуті потраплять у водоносні горизонти. Зараз же фахівці навіть прогнозувати не беруться, яка ситуація на об'єкті, адже система водовідливу не працює вже більше року.

Нагадаємо, бойовики "ДНР" заявили, що збираються "розвивати екотуризм" в заповідних зонах окупованої Донеччини.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme