Зрив опалювального сезону у Сіверськодонецьку: Луганська ОВЦА просить подати газ

Луганська ОВЦА звернеться до президента та уряду щодо внесення заборони на обмежування постачання енергоносіїв на Луганщині

Про повідомляє прес-служба відомства, передає Depo.Донбас.

Рішення про звернення прийнято 8 листопада на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

На ньому розглянуто заходи відносно попередження виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної зі зривом опалювального сезону у містах Гірське, Золоте Попаснянського району та Сіверськодонецьку.

Заступник голови ОВЦА Юрій Клименко проінформував, що вже відбулося засідання Кабміну стосовно надання НАК "Нафтогаз України" номінацій на отримання природного газу ТЕЦ у Сіверськодонецьку та "Первомайськтеплокомуненерго, яке подає опалення у Гірське та Золоте. Номінацій вони ще не отримали.

До президента, прем'єра та профільних міністерств направлять звернення щодо прийняття проекту постанови Кабінету міністрів про затвердження заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання, які розташовані на підконтрольній українській владі території Луганської та Донецької областей. Це дозволить не обмежувати постачання електроенергії та газу комунальним підприємствам.

Ще одне звернення направлять до Фонду державного майна України з метою розділення ТЕЦ Сіверськодонецька на окремі підприємства з виробництва теплової енергії та генерації електроенергії.

"ТЕЦ Сіверськодонецька і "Первомайськтеплокомуненерго" необхідно розпочати відбір газу для котельнь з метою недопущення наслідків надзвичайної ситуації", - йдеться у повідомленні.

ПАТ "Луганськгаз" рекомендовано забезпечити безперебійне газопостачання до теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств області для сталого проходження опалювального сезону.

Зазначається, що для отримання номінацій ТЕЦ Сіверськодонецька надала до НАК "Нафтогаз України" договір реструктуризації боргу, але підписання з боку "Нафтогазу" унеможливлює порушене провадження у справі про банкрутство підприємства теплопостачання.

У свою чергу, арбітражний керуючий затягує процес щодо припинення провадження по справі про банкрутство, у зв'язку з чим неможливо вступити у процес приватизації. Втім, офіціальної відповіді щодо відмови на підписання договорів досі не отримано.

Нагадаємо, половина мешканців Сіверськодонецька сидить без тепла через відсутність газу на ТЕЦ. Дев'ять шкіл вимушено продовжили канікули

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас