Як злодії використовують "тисячу за вакцинацію" та інші популярні новорічні шахрайські схеми

На Луганщині поліцейські нагадують мешканцям про шахрайські схеми на свята

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Як злодії використовують "тисячу за вакц…
Фото: поліція Луганщини

Напередодні новорічних та різдвяних свят шахраї на Луганщині не втрачають часу та намагаються забратися до "кишені" довірливих громадян.

Тому дільничні офіцери Сіверськодонецького районного управління поліції інформують громадян про найбільш популярні схеми шахраїв:

  • - Якщо ви вирішили придбати подарунок через мережу Інтернет, скористайтеся післяплатою, це гарантує вам отримання товару і не розчарує втратою коштів. Іноді і продавцям, і покупцям невідоми пропонують скористатися послугою "безпечна доставка" та спрямовують на сайт, де треба ввести дані своєї картки. Якщо ви не знаєте, як це робиться, краще відмовтеся;
  • - В разі, коли зателефонували "з банку" та лякають нетиповими операціями чи нібито проводять актуалізацію контактної інформації по картці, а насправді намагаються дізнатися реквізити картки та пароль з СМС, будьте впевнені – шахрай на зв’язку. Покладіть слухавку, зателефонуйте на "гарячу лінію" банку та збережіть гроші на приємності;
  • - "родич у біді", вже дуже відома афера, та й вона спрацьовує. Тому не кваптеся рятувати рідну людину, поки не впевнитеся, що саме вона потребує допомоги, а не шахрай;
  • - В магазинах, на ринках здійснюйте розрахунок безпечно – перевіряйте купюри на справжність, у квапливості можна не побачити, що на купюрі є напис "Сувенір" чи наявні затертості. Саме на неуважність і розраховує злочинець.

Про ще один вид шахрайства слід зауважити – це "1000 за вакцинацію". На території Сіверськодонецького району не зареєстровано випадків за цією схемою, проте Україні вони вже фіксувалися. На мобільний телефон надходить смс-повідомлення про можливість отримання грошових коштів (в якості відправника зазначаються МОЗ чи банківські установи) та пропонується пройти на сайт де треба авторизуватися та ввести данні своєї картки, а далі все просто – ваші гроші зникають, а 1000 не приходить.

Поліцейські Сіверськодонецька закликають розповісти, нагадати та попередити своїх рідних та знайомих про ці види шахрайства та застерегти від втрати заощаджень.

"Якщо ви потрапили у ситуацію, коли не знаєте як треба вчинити, зателефонуйте до поліції "102", ми вам допоможемо", - додали у поліції.

Нагадаємо, в Сіверськодонецьку шахраї "зняли прокляття" з пенсіонерки за 100 тис. грн.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme