Учбовий заклад у вигнанні: Як Луганський медуніверситет працює у Рубіжному (ФОТО)

У Луганському державному медичному університеті, який після окупації перенесли у Рубіжне, навчаються понад 250 студентів, серед яких не тільки українці, а й іноземці

Попри усі складнощі, студенти отримують гідну освіту, і радіють комфортним умовам проживання.

Декан університету Висоцька Лариса Василівна розповіла виданню "Трибун", як працює навчальний заклад у Рубіжному, повідомляє Донбас.depo.ua.

Навчальний заклад пропонували перенести у інші регіони України, але губернатор Генадій Москаль наполіг, щоб університет залишили на території Луганської області.

Зараз у ВУЗі навчаються 265 студентів. Ті, що приїхали сюди з окупованих територій, проживають у гуртожитку санаторію "Озерний" у Кремінній. 

На життя студенти-переселенці не скаржаться.

У "Озерному", наприклад, комплексний обід коштує близько 25 гривень. За гуртожиток  студенти віддають 250 гривень на місяць.


Колишні луганчани кажуть, що умови проживання тут краще, ніж були в луганських гуртожитках. У кожній кімнаті проживає по 1-2 студента, також є окремий санвузол, холодильник, чайник, меблі. 

В університеті також продовжують своє навчання іноземці з Індії, Нігерії та Тунісу. 

Решта ж колишніх студентів медуніверситету або залишилась на окупованій території, або переїхала до інших міст, де і продовжила навчання.

Після переміщення керівництво університету налагодило навчальний процес для студентів на належному рівні.


До того ж, разом зі студентами до Рубіжного перемістилося близько 100 викладачів, 25 з яких мають вчене звання професорів.

Не вистачає тільки матеріальної бази - більша частина вузькопрофільної літератури та лабораторної техніки залишилась в окупованому Луганську.

Вийти з цієї ситуації допомогли колеги-медики. Викладачі національного медичного університету ім. Богомольця та Тернопільського медуніверситету надали необхідну літературу у електронному вигляді. Комп’ютери та оргтехніку після переїзду подарувала приватна фармацевтична компанія.


Навчаються майбутні лікарі не тільки у Рубіжному - іноді доводиться подорожувати по сусіднім містам.

Клінічні бази для студентів IV-VI курсів розкидані по лікарнях Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас