ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Луганській ВЦА очікують техногенні наслідки затоплення шахт вже навесні

В Луганській обласній ВЦА розповіли про можливі наслідки під час затоплення шахт на окупованій та підконтрольній Українській владі території Донбасу

Depo.Сіверськодонецьк
6 лютого 2018 11:59
ФОТО: depo.ua

Заступник голови ВЦА Юрій Клименко на своїй сторінці у Facebook написав, що внаслідок бойових дій у 2014 – 2016 роках припинено відкачування шахтних вод на трьох шахтах, передає Depo.Донбас.

Це шахти "Родіна", "Голубівська" та "Первомайська", які знаходяться на окупованій території.

"Вказані шахти та діючі шахти ДП "Первомайськвугілля" гідрогеологічно пов'язані між собою, шахтні води перетікають з шахт "Голубівська", "Первомайська" через виробки шахти "Родіна" на "Золоте", а далі "Карбоніт" та "Гірська", - написав Клименко.

Він зазначив, що власний приплив шахти "Золоте" становить 260 м3/год, приплив з шахти "Родіна" - 300 м3/год. Проектна потужність водовідливного комплексу шахти "Золоте" становить 270 м3/год.

"За розрахунками додатковий приток води з шахт "Голубівська" і "Первомайська" становитиме 1060 м3/год., очікуваний термін притоку – квітень 2018 року", - зазначив Клименко.

Він розповів, що з метою гідрологічного захисту діючих шахт та прилеглих територій, ВЦА здійснює комплекс першочергових невідкладних заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв'язку із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського вугледобувного регіону.

Також, облдержадміністрація звернулася до МінАТО з клопотанням винесення вказаного питання на розгляд Тристоронньої контактної групи в Мінську, з вимогою розпочати відкачування води за посередництвом міжнародних організацій.

Нагадаємо, на Донеччині у "сірій зоні" біля житлових будинків виникають провали шахтних виробок глибиною 5 метрів, та діаметром у 7 метрів.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook