Губернаторські рокіровки: Хто керуватиме Луганщиною замість Гарбуза

Юрій Гарбуз, який прославився на всю Україну своєю історією про життя у землянці з вовчицею, таки йде з посади керівника Луганської обласної ВЦА/ОДА

Фото: loga.gov.ua

Цю інформацію Depo.ua підтвердили одразу декілька джерел в адміністрації президента. Виконувати обов'язки губернатора деякий час буде його заступник Сергій Філь, якого повязують з головою фракції БПП Артуром Герасимовим.

Власне відставка Гарбуза була очікуваною ще на початку літа, коли змінився керівник ВЦА на Донеччині. Тоді ходили чутки, що Гарбуз услід за своїм донецьким колегою Павлом Жебрівським написав заяву про відставку, мовляв, його кандидатурe теж готують на виліт. Але тоді "губернатор" вийшов в ефір і доповів, що все це брехня і популізм. "Ні, це неправда. Що стосується Луганської області, ніякий рапорт я не подавав, так що працюємо. У цьому відношенні тут все в порядку, нормально. Я працюю і ніяких таких питань не піднімалося, в цьому я запевняю", - казав Гарбуз.

Втім, з наближенням президентських виборів посилення президентської вертикалі на місцях - процес неминучий. А свою неспроможність забезпечити вибори підтвердив навіть сам Гарбуз. "Я буду переконувати Петра Олексійовича, що поки не закінчиться у нас війна, потрібно мінімізувати ризики політичних подразнень на території. Нерозумно буде, якщо я два роки розповідав про "дієту", а потім буду говорити, за яку партію голосувати, а за яку "ні", - заявив губернатор в одному з інтерв'ю. Він додав, що, якщо Порошенко не підтримає цю ідею, то очолити його штаб буде нечесно перед самим собою. Тож відставка луганського губернатора була лише питанням часу.

Про його тимчасового наступника відомо небагато. Сергій Філь - вихідець з християнсько-демократичної партії, був помічником нині екс-нардепів Віталія Журавського і Костянтина Поліщука, працював в адвокатській конторі, був науковим співробітником і навіть директором цегляного заводу. У Луганську обласну ВЦА його привів саме Гарбуз, але зараз Філя вважають близьким до нардепа Сергія Шахова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас