У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують відкриття величезного мотузкового парку (ФОТО)

Парк в "Мишкиному яру" обіцяють зробити не гірше, ніж в інших містах України

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують в…

Незважаючи на те, що Сєвєродонецьк звільнили вже практично два роки тому, статус "прифронтового" міста накладає свій відбиток - відкривати або будувати щось в місті досить ризиковано і мало хто поспішає це робити.

Тим цікавішою для городян виявилася новина, що під Сєвєродонецьком відкривається парк активного способу життя "Фієста" в "Мишкиному яру", який обіцяють зробити точно не гірше, а, можливо, і краще, ніж в інших містах України.

"Таких парків в Україні чимало, але вони в основному в обласних центрах або курортних містах. Ми тепер обласне місто, тому чому б з такою природою, яка є в області, не створити такий парк. У всіх Донбас асоціюється зі степами, а тут такий яр, ліс. Вже сьогодні є задумки, як зробити парк краще і цікавіше, ніж в інших містах. Але давайте поки не будемо це розголошувати. Але амбіції є зробити краще, ніж у інших ", - каже волонтер проекту Аріф Багіров.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 1

На рахунок близькості до війни активісти теж не переживають.
"Що ж нам чекати, коли все вляжеться? Ще невідомо, коли і як це буде. Тому робимо і живемо сьогоднішнім днем, не заглядаючи вперед. Адже з такою філософією тоді і дітей краще не народжувати, і взагалі нічого не робити - лягти і померти. Звичайно, ризикуємо. Але хочеться вірити, що загострень вже не буде на фронті", - зазначив Багіров.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 2

Ідея народилася в місцевих активістів. Кажуть, що гроші на парк "фандрайзят" та "краудфандят", але олігархів за собою не мають і не матимуть.

"Ідея витала в повітрі. Давно збиралися це зробити. А зараз з'явилася можливість і ми вирішили його зробити. Все колективно, сукупно. Великого фінансування немає. Це більше краудфандінг - спільний збір коштів", - говорить керівник проекту Андрій Сутковий.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 3

Тим більше, що до облаштування парку, таке відчуття, підключилася вся місцева громадськість. Допомагає кожен тим, чим може.
Вже є і місцеві інструктори.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 4

"Вони будуть частково з місцевого клубу альпінізму і скелелазіння. Плюс самі будемо тренувати. Тут все зі страховкою, безпечно. Приходити зможуть як дорослі, так і діти від 4 років", - зазначив Багіров.

В "Мишкиному яру" працюватимуть мотузковий парк, тир для стрільби з лука, арбалета, духової рушниці. Також обіцяють встановити "маятник". Планується три маршрути - підлітковий, дитячий і дорослий.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 5

Взимку парк "згортати" не збираються.
"Бачите, у нас тут гірки. Ми будемо їх обладнати, давати санки. Або люди будуть зі своїми приходити", - каже Багіров. Також обіцяють зробити тролей.

"Ще буде великий 80-метровий тролей... Ми відкриті до ідей та пропозицій", - заявив Багіров.

Приміром, вже є пропозиція встановити спільно з ПРООН "Енергозберігаючий будинок" як зразок сучасних енергозберігаючих технологій.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 6

"Представимо зразок будинку, який буде мінімально обходитися за витратами завдяки енергозбереженню. Зараз багато про це говориться, а ми хочемо практично це показати. Плюс там буде вітряк. Хочемо популяризувати та розвивати цю тему ", - розповів Сутковий.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 7

Територію перевірили на вибухонебезпечні предмети. Крім парку активного способу життя планується, що там буде працювати літня естрада, будуть проводитися концерти та дискотеки.

У Сєвєродонецьку до Дня Європи готують до відкриття величезний мотузковий парк (ФОТО) - фото 8

Парк відкриватимуть 21 травня - на День Європи.

"Це дуже по-європейськи - такі парки. На відкритті спробуємо зробити шоу. Звичайно, буде і офіційна частина. Має бути обласна влада", - пояснив Багіров.
Активісти обіцяють, що багато соціальних категорій, в тому числі переселенці, отримуватимуть безкоштовні запрошення.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"