ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У міськраді Сєвєродонецька Опоблок закликали "бути мужиками" та порахували божевільних

У Сєвєродонецьку 2 грудня відбулося перше засідання новообраного складу міської ради
Depo.Сіверськодонецьк
3 грудня 2015 10:29
ФОТО: depo.ua
У міськраді Сєвєродонецька Опоблок закликали "бути мужиками" та порахували божевільних
У міськраді Сєвєродонецька Опоблок закликали "бути мужиками" та порахували божевільних

Як передає кореспондент Depo.Донбас, під час засідання обраний мер Валентин Казаков прийняв присягу.

"Я вас щиро прошу усвідомити, що вибори закінчилися. Давайте разом, толерантно, ввічливо, з повагою один до одного почнемо свою роботу", - зазначив Казаков.
За його словами, в місті є значні кошти.

"У нас є 100 мільйонів у казні. Ми багато чого можемо зробити. Ми вміємо разом з вами працювати, це показали вибори. Я сподіваюся, ми будемо працювати разом чесно, сумлінно і успішно", - додав мер.

На сесії також був присутній керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. Його промова була схожа з промовою мера.

"Потрібно забути про політичні уподобання. Я переконаний, що не має значення, під яким прапором ремонтувати каналізації, під яким прапором займатися проблемою освітлення міст. Вас всіх, незалежно від політичних партій, очікує великий виклик у майбутньому році. Справа в тому, що нам потрібно не просто розподілити гроші ... У нас є реальна можливість у всіх протягом приблизно двох років зробити такі суттєві зміни в місті, яких не було зроблено за останні років 15. Держава виділяє кошти. Кошти немаленькі", - розповів Тука.

Він висловив сподівання на плідну співпрацю.
"У мене є така надія, що так само, як ви провели сьогодні своє перше засідання плідно, результативно, без чвар і суперечок, так само ви будете працювати й далі ... Так, як ми працювали досить ефективно з паном Валентином протягом останніх місяців. Я дуже сподіваюся, що так само ми будемо працювати разом з вами", - заявив Тука.

В ході сесії депутатські посвідчення вручили присутнім депутатам. Не можна сказати, що сесія пройшла спокійно. Депутат від "Солідарності" Сергій Самарський постійно вимагав слова. Також він зажадав, щоб кожне питання порядку затверджувався окремо.

У той же час, депутат від "Радикальної партії" Григорій Пригеба спочатку заявив, що потрібно не перетворювати сесію в бардак, а потім сам же затіяв суперечки.

"Так склалося, карта так лягла, масть так лягла, поняття такі, як завгодно тут думайте, розумійте - "Опозиційний блок", який дуже впевнено йшов ...вони набрали всього-на-всього 16 голосів з 36. Як Кличко - програв, а ми всі за нього вболівали. Вони повинні розуміти, що вони сьогодні опозиція. Сьогодні є група депутатів, які сиділи два тижні, думали, як усіх згуртувати - нас 20 чоловік. Вони підписали всі депутатську таку групу. І ми повинні конструктивно працювати", - заявив Пригеба.
Він закликав "Опозиційний блок" "бути мужиками" і визнати, що вони програли, набравши всього 40% голосів. Пригебі стали відразу ж відповідати - "А скільки за вас?".
"Не треба посміхатися. Мене на багатьох вистачить, перекусити таких, як ви, десятки", - зазначив він.

Пригеба висловив думку, що потрібна присутність органів прокуратури на кожній сесії.
"Якщо ви думаєте, що був колись тут один або два божевільних по типу Самарського, тому що мене так називали теж, то тут їх десятки. Які будуть щодня писати в прокуратуру, піднімати всю вашу фінансову складову", - заявив Пригеба.

У підсумку він закликав поважати створену групу депутатів, але пообіцяв працювати разом з "Опозиційним блоком".
Протягом сесії мер заявив, що поки не готовий надати пропозиції щодо секретаря міськради.
"У мене на сьогодні немає сформованих переконань з приводу кандидатури на секретаря ради. Тому я, користуючись своїм правом, переношу це питання на наступне засідання", - зазначив Казаков.

Він пообіцяв провести консультації з кожною політичною силою.Склад постійних комісій і регламент ради було вирішено визначити пізніше. Поки цим займеться робоча група з представників усіх політичних сил.
Наступну сесію, на якій розглянуть ці питання, вирішили провести 10 грудня.

Нагадаємо,у міськраді Сєвєродонецька "Опозиційний блок" отримав 16 з 36 депутатських мандатів. Партія "Наш край" набрала 9 мандатів.

Окрім того, 4 депутатів представлятимуть "Блок Петра Порошенка "Солідарність", 3 – "Самопоміч", 2 – Радикальну партію Олега Ляшка та ВО "Батьківщину".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас