Листівки та смаколики з душею Сіверськодонецька: Які сувеніри привезти з Луганщини

У Сіверськодонецьку, який вже шостий рік є обласним центром, творчі люди потроху формують імідж міста, втілюючи його особливості у сувенірних роботах, які можна забрати з собою або замовити і отримати поштою

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Листівки та смаколики з душею Сіверськод…

Луганщина – мало пов'язаний з туризмом регіон, отже сувенірне ремесло, вироби якого відображали би дух цього краю, за роки незалежної України так і не розвинулося. Тим не менш, у Луганщини є прекрасний приклад для наслідування – польський промисловий регіон Селезія, де закриті шахти та заводи перетворили на музеї і у якості сувенірів продають не тільки магнітики, але й прикраси з вугілля.

На Луганщині та й на Донеччині до цього, на жаль, так і не додумалися. Але не все так погано: в Луганській області все ж є ентузіасти, які почали "лупати цю скалу".

Сувеніри з душею Сіверськодонецька

Коли дивишся на сторінку магазину Suvenir_sd, то складається, враження, що за цими роботами стоїть група творців. Однак на ділі це лише одна людина. Талановитий дизайнер і художник Вероніка Стрельченко. Сьогодні її ім'я все частіше звучить в місті, коли потрібно роздобути цікавий сувенір. А втілила вона свою ідею зовсім нещодавно.

"Я тільки почала цим займатися. До цього я працювала з поліграфією, дизайном. Але був певний запит від людей, і я вирішила зробити таке відгалуження на сувеніри. Активно почала займатися цим напрямком після 24 серпня. Я продавала свої листівки, які я малювала до Дня міста. Люди почали питати – а чи немає магнітів, а інших сувенірів? У мене ж були тільки листівки. І тоді я вирішила щось придумати ", – каже Вероніка.

Звичайно, магніти в місті можна було купити. Але це були просто фотографії без будь-якої родзинки. Вероніка ж придумала вже кілька магнітів "з душею", інші поки в проекті і в макетах. Також автор пропонує футболки, плакати, декоративну карту міста, магнітні закладки для книг. Карта дуже популярна як декор. Також в планах – друк символіки на сумках.

Вероніка розповідає, що листівки популярніші за магніти. "Вже вони роз'їхалися по світу. Є в Британії, Голландії, Росії, Франції, Ізраїлі ", – зазначає художниця.

Вона робить магніти з назвою міста так, як вона звучить зараз, і поки офіційно не змінена – Сєвєродонецьк. 

Поки працює тільки інтернет-магазин. Можливо, скоро сувеніри з'являться на "Укрпошті" і в турагентствах. Але в майбутньому дизайнер хоче свій магазин. А надихають її в плані сувенірної продукції Львів та Одеса.

"Чим мене надихають інші міста – своїми магазинчиками, кафе, які оформлені і всередині, і зовні. І я дуже хочу під свій магазинчик підвальне приміщення, щоб зробити вхід затишним, красивим, з ліхтариками, під мої кольори – сірий бетон і жовте сонце чи пісок – щоб він був продовженням інтернет-магазину ", – ділиться дизайнер.

У планах – виходити на масового споживача. На думку автора, напрямок перспективний, але поки робити ставку тільки на це не виходить. "Йти прям в зовсім місцеву тематику я не буду. Тому що на цьому не виживеш. Це буде відгалуження від основної роботи ", – зазначає Вероніка.

Всі ідеї, які представлені на сайті, – авторські. І це тільки частина з реалізованого задуму. "Зараз я малюю новорічні листівки... Люблю архітектуру. Планів багато. Я мрію випустити новорічні іграшки у вигляді ліпнини, що прикрашає старі будинки Сєвєродонецька", – наводить приклад Вероніка.

Також вона згадує одне з незвичайних замовлень. "Колись подарували мої листівки англичанці, яка працювала у нас в місії в ОБСЄ і три роки прожила в Сіверськодонецьку. Пізніше вона мені написала і попросила намалювати будинок, в якому вона жила. Я пішла сфотографувала. Для нас – звичайна хрущовочка, убитий дитячий майданчик (вона попросила, щоб на малюнку він був). Все таке страшненьке. Я їй намалювала, відправила до Великобританії. Вона мені у відповідь магнітик прислала, листівочку. Розповідала, що дуже полюбила наше місто за три роки ", – розповідає Вероніка.

Сіверсьськодонецькі пряники

Сувеніри можуть не тільки красивими, але і їстівними. В якості подарунка можна привезти пряники з символікою міста, які може зробити місцевий майстер Ганна Семененко. Історія почалася з замовлення.

Ганна розповіла, що почала пекти пряники у 2015 році за ініціативою місцевої журналістки, яка подала таку ідею. Також було замовлення пряників "Луганщина – світанок України".

Але, за її словами, такі замовлення отримує зрідка. На відміну від символіки міста або області, популярні замовлення з символікою України. "Популярні пряники з символікою України. Їх везуть в різні міста України та часто за кордон. Возили в Італію, Польщу, Португалію, Емірати, Туреччину, Іспанію. У цей момент я думала, чому я не пряник", – жартує Ганна.

Цікаве замовлення майстер отримала на пряники, які планують на сувеніри в США. "Дівчина з родиною летить в США в гості до родини емігрантів. Вона замовила образи родини в українській символіці. Шість осіб, які будуть вдягнені в український одяг", – розповідає майстер.

Що ж стосується пряників з символікою міста, то майстер готова працювати в цьому напрямку. Але поки не вірить в добрий попит. "Якщо в цьому буде необхідність, то з задоволенням, з радістю. Тільки чи настільки наше місто цього потребує... Коли місто з великою кількістю пам'яток, туристично розвинене, то люди везуть сувеніри. В нас же я і рада виробляти таке, але сильної потреби не виникало", – зазначає Ганна.



Так чи інакше, ніша сувенірної продукції в місті, в порівнянні з 2014-м роком починає заповнюватися, адже попит народжує пропозицію. І хочеться вірити, що це надихне й інших майстрів на різні проекти.

Інші місця, де водяться сувеніри

На проспекті Центральному є фотоцентр, де можна купити магніти з фото Сіверськодонецька, замовити друк на футболці або посуді. Послуги, які надає центр, дозволять як придбати готове, так і придумати щось.

Також сувеніри в вигляді магнітів можна купити в магазині канцтоварів біля місцевого Палацу культури і в агенції на вулиці Донецькій.

Якщо ж хочеться привезти  щось інше, можна купити фірмового місцевого пива. Пивоварню "Шале" жартівливо називають "другим містоутворюючим підприємством". Пиво продається і за межами області, але значно дорожче. До того ж, в інших містах України представлені не всі сорти. Тому чоловікам зазвичай дарують звичайну чи фірмову скляну пляшечку пива. Напій  продається не тільки в самій пивоварні-ресторані, а й в багатьох магазинах міста.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme