Сєвєродонецькі священники МП божаться, що їздять у АТО до бійців і моляться за Україну

Православні священики УПЦ Московського патріархату Сєвєродонецької єпархії активно допомагають військовим, моляться за них та їздять у зону АТО на блокпости.

На відміну від своїх луганських і російських колег з РПЦ, які не гребують благословляти бойовиків і найманців, а деякі і самі беруть у руки зброю, сєвєродонецькі св'ященники УПЦ МП запевняють, що моляться за Україну.

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, cпікер АТО в Луганській області Руслан Ткачук це підтверджує. Він розповів, що зараз формується служба духовної опіки збройних сил. Основні конфесії, які представлені: Українська православна церква Московського патріархату, Українська православна церква Київського патріархату, Українська греко-католицька церква, Римо-католицька церква, об'єднання християн-баптистів, об'єднання мусульман України. Також формується релігійне управління.

"І скоро будуть в батальйонах вже штатні капелани, які будуть отримувати зарплату за те, що вони є військовими священиками", - зазначив Ткачук.
Поки ж він розповів, як виглядає ситуація зі священиками в зоні АТО.

"Зараз знаходиться багато священиків в зоні АТО. Я сьогодні зв'язався з керуючим греко-католицької церкви, він зазначив, що у них за час проведення АТО на Донбасі побувало 92 священика, проведено 127 ротацій", - зазначив Ткачук.
Священики працювали з підрозділами, приїжджали на місяць.
"Хоча поки формально ще не існує штаб, але душпастирська опіка в АТО є. І це проходить згідно з міжнародними стандартами", - говорить спікер.

На його думку, священик повинен постійно перебувати поруч з бійцями.
"Один зі священиків, мій добрий знайомий, сказав якось цікаву річ, він священик української православної церкви, капелан 79-ї бригади з Миколаєва. Він ділився своїми враженнями і сказав, що на передовій священик ні в якому разі не повинен боятися. Тому що коли солдат бачить його очі і бачить, що він боїться - солдат боїться втричі більше", - говорить Ткачук.

Він зазначив, що спочатку в АТО було більше греко-католиків. Тому що служили в основному люди із західної України.
"Зараз баланс трохи вирівнюється", - зазначає Ткачук.

Прес-секретар Сєвєродонецької Єпархії УПЦ МП ієродиякон Мелетій також говорить, що на Луганщині було більше греко-католиків. Він запевнив, що священники Московського патріархату допомагають українським військовим, підтримуючи їх духовно.

"Коли тільки починалася АТО, були переважно греко-католики із західних областей. Але не можна не відзначити те, що коли це все тільки почалося, наприклад, ось в Сватівському районі на самому початку АТО духовенство освячувало блокпост, і військові приходили та просили підтримки. Вони просили хрестики, іконки, свічки. Тобто не було ніякого розмежування, завжди були разом", - зазначив Мелетій.

Він розповів трохи про будні священиків у АТО. Наприклад, керівник Сєвєродонецької Єпархії владика Никодим часто служить на виїзді.

"Часто ми долаємо блокпости, де стоять військовослужбовці і вони не гребують, а тягнуться до владики, священиків, просять благословення", - говорить Мелетій.

За його словами, жоден священик МП не відмовив військовим.
"Підтримка та духовна опіка військовослужбовців продовжується безперервно, щодня, кожне богослужіння. Тому що за кожним богослужінням в нашій церкві є таке прохання, і ми молимося за Богохраниму країну нашу, за владу та воїнство", - говорить Мелетій.

Основний девіз капелана, за його словами, "завжди поруч".
"Наша церква, наші священики завжди поруч з військовими", - говорить він.
Багато просять відслужити заупокійні служби за загиблими друзями.
Також церква допомагає продуктами, водою. Мелетій зазначає, що сьогодні ситуація із забезпеченням армії покращилася, але спочатку була важкою.

"Сватівський район, Старобільський район - є такі факти, що військові приходили до священиків - і ті давали елементарно продукти харчування, воду, якої не було. Щодо води згадується момент, коли у Варварівці в Іллінський монастир військові приходили та елементарно просили води, поїсти і якісь речі", - згадує Мелетій.
Зараз, за ​​його словами, ситуація стабілізувалася.

"Зараз ситуація налагоджена. І організовано це все. Але церква завжди відгукується, молиться і духовно опікується, підтримує", - підкреслив Мелетій.
За його словами, до церкви приходить багато військових.
"І вони стають ззаду. Пропонують підійти вперед їм, ближче, але вони (не роблять цього - ред.). Але в той же час вони ходять до храму, причащаються, сповідаються, приступають до тих таїнств церкви, які встановлені", - підсумував він.

 

Нагадаємо, 8 травня представники УПЦ Московського патріархату на чолі з головою церкви митрополитом Онуфрієм були єдиними, хто не встав, коли президент Петро Порошенко  під час урочистого засідання Верховної Ради зачитував імена героїв України, що отримали це звання під час АТО.

Пізніше в УПЦ МП пояснили, що митрополит не піднявся з міста, "щоб підкреслити - потрібно негайно припинити війну". Крім того, в УПЦ МПвидалили Блаженнішого з опублікованих на своєму сайті фотографій з події.

Зауважимо, що священики УПЦ МП неодноразово були помічені в підтримці проросійських бойовиків на Донбасі, зокрема брали участь в урочистостях до Дня перемоги, що проводилися терористами, і їм жодних протестів проти війни не висловлювали.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme