Постраждалим на Луганщині від лісових пожеж грошей так і не дали: Люди виживають у коморах

Погорільцям, які на початку жовтня втратили все майно під час лісових пожеж на Луганщині, й досі не надали ніякої допомоги: люди з дітьми живуть на залишках згарищ, без елементарних умов і теплих речей

Постраждалим на Луганщині від лісових по…
Фото: Сергій Моргунов / «Бабель»

Як передає Depo.Донбас, про це розповів головний редактор сайту "Бабель" Євген Спірін.

Він поділився враженнями від поїздки згорілими сілами і каже, що умови, в яких людей кинула влада "це просто жах".

"1,5 місяці тому на Донбасі згоріло кілька сіл. Спочатку людям слали допомогу, тому туди приїхав цілий Шмигаль. Потім пообіцяли всім постраждалим видати грошей. Потім, класично забули і забили. Всі, крім волонтерів. Грошей від держави поки ніхто не бачив, зимувати люди планують без вікон, а деякі живуть в тому, що залишилося. Сараях без даху та гаражах", - розповів він.

Фото: Сергій Моргунов / "Бабель"

Нагадаємо, що одразу після ліквідації пожежі влада обіцяла 300 тис. грн компенсації за згорілий будинок і 20 тис. грн тим, хто надихався димом. Місцеві кажуть, що ці гроші мало хто отриамає

Як розповіла голова селищної ради Муратового Надія Ніловко, в її селі майже ні в кого з жителів немає повного пакета документів, щоб подати на компенсацію. Люди жили тут десятиліттями і гадки не мали, що така біда трапиться.

"Там цілий пакет документів потрібен. Всі кинулися: то свідоцтва немає, то паспорта БТІ, то ще чогось. У нас жодної людини немає, щоб усі документи були. Ці люди тут в хатах жили по 50 років, хто ж думав, що документи знадобляться?", - каже жінка.

З компенсацією за отруєння димом також все вийшло не по-людськи, а як завжди. Люди не знали, що необхідно було звернутися до лікаря впродовж трьох днів і вщяти медичне заключення. 

"Ми здавали документи на "екологічні" оці 20 тисяч гривень. Але там потрібна довідка від лікаря, яку він видав протягом трьох днів після пожежі. Добре, що мені дійсно погано було і я до лікаря пішла одразу. Так я хоч їх отримаю. А люди звідки знали, що треба йти в поліклініку? Тут ніби все життя згоріло, не до лікарні було", - пояснює жителька Муратового.

З погорільців чимало людей досі живуть на згарищах. Одна з таких сімей знайшла прихисток у гаражі з дірками у даху, які накрили плівкою.

Люди бідкаються, що лишились з тим, що було в кишенях на момент пожежі. Нині не мають жодноє своєї речі - все згоріло. 

Фото: Сергій Моргунов / "Бабель"

"Все у нас тепер чуже, все таке нерідне, незручне. Ні ліжка, ні рушника, ні ложки, ні чашки. Сісти нікуди, не те що там кудись лягти в ліжко. Цього не передаси. Коли ти раптом виходиш з дому, вискакуєш, і ось ти в чому є, що на тобі і що в кишенях - це все, що у тебе залишилося. Повертатися нікуди. Не те що трусів немає, рушника немає руки витерти ..", - каже постраждала жінка.

Довідка:  масштабні пожежі на території Луганської області виникли 30 вересня.  Гасили їх більше тижня.

Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського, Сєвєродонецького районів, де до зони ураження потрапило 32 населених пункти.

Загинули 11 людей. Орієнтовна площа, пройдена вогнем, складає понад 20 тис. га. Під час гасіння пожеж евакуйовано 150 осіб. Постраждало 19 осіб (у тому числі 3 співробітника ДСНС).

Нагадаємо, що на допомогу постраждалим через лісові пожежі у Луганській області урядом було виділено 185 млн грн.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme