На Луганщині визначаються з будівництвом заводу з сортування і переробки сміття

На Луганщині у Лисичанську запланували будівництво заводу зі складування і переробки відходів

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Про це свідчить документ Департаменту ЖКГ Лисичанської військово-цивільної адміністрації, передає Depo.Донбас з посиланням на 06452.com.ua.

Розглядалися три локації, де можна розпочати будівництво: на місці колишнього крейдяного кар'єру, в районі села Боровеньки і на промисловому майданчику на околиці Рубіжного. За результатами порівняльного аналізу екологічних та економічних умов розташування вказаних ділянок встановлено, що підприємство краще розмістити в межах Лисичанська.

Згідно розробленої моделі розвитку Лисичанська, ця зона визначена як територія промислових і виробничих підприємств, територія кар'єрів. Щодо житлової забудови, ділянка розташовується на відстані близько 2 км від житлової забудови південно-східній частині міста і, з огляду на території новоствореної громади, близько 1,5 км від житлової забудови с.елища Біла гора. Ділянка має сприятливе географічне положення, транспортні умови, характеристики майданчика допускають здійснення заходів та інженерних рішень, що виключають забруднення навколишнього середовища.

Загальна площа земельної ділянки під розміщення запланованого об'єкта - 33,33 га. Розрахунковий термін експлуатації - 21,5 рік. Проектна потужність сміттєсортувального комплексу - 130 тис т / рік.

Дата старту будівництва, розмір інвестицій і їх джерело у документі не обговорюються.

Майбутній завод розглядається як спеціалізований об'єкт комунального господарства, де буде здійснюватися прийом, сортування твердих побутових відходів, що утворюються на території населених пунктів області, контрольоване складування обсягів побутових відходів після сортування, передбачається отримання, збір, транспортування, підготовка і утилізація звалищного газу.

Будівництво об'єкта планується здійснювати в три черги:

  • I черга (термін реалізації - 2 роки) - завод механізованої переробки ТПВ, майданчик складування відходів № 4, майданчик ізолюючих матеріалів № 2, ставок-накопичувач фільтрату, під'їзди і тимчасові дороги, зовнішні інженерні мережі, елементи господарської зони;
  • II черга (термін реалізації - 2 роки) - майданчики складування відходів № 2 і № 3, майданчик ізолюючих матеріалів № 1;
  • III черга (термін реалізації - 3 роки) - майданчик складування відходів № 1, когенераційна установка з системою збору біогазу, яка включає мережу спеціально обладнаних вертикальних свердловин, газозбірні трубопроводи, газосборний пункт та інше обладнання.

З ТПВ при сортуванні буде вилучатися така вторсировина: папір, картон, текстиль, плівка, вторинний пластик, брухт, скло та ін. Після переробки (пресування) вторсировина підлягає реалізації.

Нагадаємо, у грудні 2020 року повідомлялося, що у Сіверськодонецьку задумали будувати підприємство, що перероблятиме пластикове сміття на тротуарну плитку. Переймати досвід їздили на Вінничину.

Голос України минулого року повідомляв, що за рік на Луганщині збирається 160 тисяч тонн побутового сміття, а викидається приблизно 240 тисяч тонн. Десь 80 тисяч тонн різних відходів звалюються в лісопосадки, яри і балки, а то й просто на вулиці або дороги. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme