На Луганщині сільські голови тримаються за крісла і саботують децентралізацію

Не хочуть втрачати посаду і високу зарплату

У Луганській області селищні голови не хочуть об'єднувати територіальні громади задля реалізації Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Як передає кореспондент Depo.Донбас, директор офісу реформ в Луганській області Сергій Тихоновський заявив, що одна з проблем у створенні територіальних громад - це незацікавленість сільських і селищних голів у цьому.

"А часом і відкрите протистояння деяких районних рад, сільських і селищних голів. Чому - напевно, районні ради розуміють, що вони втрачають керування на територіях", - заявив Тихоновський.

За його словами, відповідно до проекту змін до Конституції, планується зміна адміністративно-територіального устрою. І якщо зараз на підконтрольній Україні території області 12 районів, то стане 2-3. При цьому немає гарантії, що сільські та селищні голови стануть старостами. А це не тільки втрата посади, але й гарної зарплатні.

"В одному з районів порахували: виявляється, сільський чи селищний голова, який працює і має якийсь досвід та стаж, має можливість шляхом призначення премій, надбавок отримувати зарплату від 12 до 18 тисяч. Непогана зарплатня", - повідомив Тихоновський.

Як повідомляв Depo.Донбас, 21 серпня голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський скасував розпорядження, згідно з яким в регіоні були створені 6 територіальних громад і призначені там вибори на 29 листопада.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme