На Луганщині екс-полонений "ЛНР" домагається засудження бойовика, що його катував

Колишній полонений Олександр Ретівов домагається засудження учасника незаконних збройних формувань (НЗФ) "ЛНР" Аркадія Корнієвського, причетного до тортур людей в захопленій будівлі Луганської облдержадміністрації

На Луганщині екс-полонений "ЛНР" домагає…

Як розповів Ретівов, з Корнієвським він познайомився особисто 1 серпня 2014 року, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости"

Вын зазначив, що "саме ця людина, виступаючи в ролі "старшого слідчого комендатури ЛНР", вирішувала на той момент долю всіх, хто потрапляв в цей "підвал".

"Формат мого звинувачення звучав - "укроп". Досі не знаю, що це означає, мабуть, активна проукраїнська позиція", - зазначив Ретівов.

За його словами, після досить короткого допиту і заданих трьох питань, отримавши незадовільні відповіді, Корнієвський розпорядився відправити його в кутову камеру, обладнану в підвальному приміщенні захопленої будівлі Луганської облдержадміністрації.

"Там мене били три дні. Коли я більш-менш прийшов у людський вигляд і травми трохи зійшли, мене перевели в загальну камеру, де я перебував до 2 вересня 2014 року. Аркадій Корнієвський, до якого мене вивели через місяць, розпорядився мене не звільняти, але, оскільки Луганська обласна лікарня відмовилася приймати мене на лікування, конвоїри вирішили звернутися вище - безпосередньо до "начальника комендатури" Грачова, який прийняв рішення відпустити мене", - розповів Ретівов.

Він прокоментував рішення Кремінського районного суду Луганської області, який відмовився здійснювати спеціальне судове провадження в справі учасника НВФ "ЛНР"  Корнієвського.

Він додав, що "через півроку Аркадій Корнієвський буде знятий з розшуку і чистий перед законом".

"Це не якийсь пересічний бойовик. Це один із засновників "ЛНР" і її керівна ланка. Проте, використовуючи дане судове рішення, фактично можна відмовити в особливому виробництві будь-якому обвинуваченому, котрий перебуває на окупованій території", - вважає Ретівов.

Він додав, що, незважаючи на те, що Кремінський суд Луганської області стверджує, що його рішення оскарженню не підлягає, [як в ньому написано], колишні полонені "ЛНР" подали апеляцію.

"В даний момент готуємо подання до Конституційного суду. Я, як громадянин, суб'єкт подання, маю намір звернутися до Конституційного суду щодо визнання неконституційним цієї норми Кримінально-процесуального кодексу, згідно з якою було винесено це рішення", - заявив він.

Нагадаємо, 31 жовтня стало відомо, що окупаційна влада Донеччини готова до проведення взаємного обміну ув'язненими з Києвом за формулою "52 на 85".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme