Комарницький та штаб ООС: Що буде з військовим госпіталем у Сіверськодонецьку

У Сіверськодонецьку військовий госпіталь може опинитися на вулиці або ж ділити приміщення з громадською лікарнею

Комарницький та штаб ООС: Що буде з війс…

Першим про це повідомив волонтер Роман Донік. Він заявив, що голова Луганської обласної ВЦА  Віталій Комарницький не подовжує оренду будівлі 59 військовому госпіталю у Сіверськодонецьку. За словами Доніка, підготовлено розпорядження, щоб взяти будівлю на баланс ВЦА.

"Будуть його самі використовувати у "власній господарській діяльності". Ще раз – 59-й військовий госпіталь виганяють. З будівлі, яка була до цього убита в мотлох, і яку відновили для госпіталю. Там і наше обладнання, і кондиціонери, починаючи від операційної", – написав він і опублікував документ.

У штабі Об'єднаних сил пояснили інформацію про військовий госпіталь у Сіверськодонецьку, будівлю якого хоче забрати назад у власність Луганська обласна ВЦА. Штаб запевнив, що госпіталь поки працює в штатному режимі, а з ОВЦА ведуться консультації. "Ми впевнені в тому, що буде знайдено конструктивне рішення, яке враховуватиме інтереси медичної галузі області, цивільного населення та військових медичних закладів, що входять до складу операції Об'єднаних сил", – йдеться у повідомленні.

Будівля, а вірніше, будівлі розташовані у Сіверськодонецьку на вулиці Сметаніна. Раніше це була міська багатопрофільна поліклініка № 1. У документі Луганської ОВЦА йдеться про те, що госпіталь росташовано у двух корпусах – хірургічному та психоневрологічному Луганської обласної клінічної лікарні. І тут виходить нестиковка, яку необхідно прояснити: обласна клінічна лікарня існує тільки на папері, фізично її немає.

В травні 2015 року тодішній керівник ОВЦА Георгій Тука ухвалив передачу будівлі міської поліклініки на баланс неіснуючої обласної лікарні. В березні 2016 року він передав два корпуси військовим на правах оренди. Вони перебували у жалюгідному стані. Військові їх відремонтували і завезли своє обладнання.

Всередині та й ззовні фотографувати госпіталь не можна – це військовий режимний об'єкт. Кореспонденту Depo.Донбас дозволили зняти тільки вивіску-оголошення, на якому зазначено, що лікарі установи приймають безкоштовно цивільних громадян.

Проте у мережі можна знайти купу фото і відео будівлі.

Історія 59-го військового мобільного госпіталю почалася не у Сіверськодонецьку: у 2017 році заклад відзначив своє десятиліття, на сьогодні йому, відповідно, 12 років. Раніше ж він мав постійне місце дислокації у Вінниці, а з 2014 року госпіталь базувався у різних населених пунктах – в Ореховому, Перемозі, Сватовому. Загалом довелося змінити сім місць дислокації.

У закладі працює близько сотні медперсоналу, позмінно і цілодобово. До пацієнтів же любило навідуватися керівництво області. Ось фото з візиту екс-керівника ОВЦА Сергія Філя.

Тим часом Комарницький схаменувся: його прес-служба оприлюднила заяву, що будівлі планують використовувати спільно з госпіталем. "Окремо наголошую: уся вчасна кваліфікована медична допомога для наших військових гарантовано й цілодобово надаватиметься в повному обсязі. Ми в жодному разі не намагалися відібрати приміщення військового шпиталю та залишити наших захисників без медичної допомоги", – йдеться у заяві очільника адміністрації.

Також він зазначив, що обласної лікарні на Луганщині немає, через що страждає населення. "Область не може сьогодні надавати кваліфіковану допомогу, тому хворі транспортуються до обласних лікарень Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Києва. А це – час, іноді вирішальний для здоров’я та життя людини. Цю складну ситуацію можна вирішити, тільки маючи повноцінну сучасну обласну лікарню з медичною допомогою ІІІ рівня. У зв’язку з тим, що загальна площа мобільного військового шпиталю складає 5812,7 кв. м, а обласна клінічна лікарня гостро потребує приміщень для порятунку людського життя, пропоную використовувати ці об’єкти спільно, розділивши зони відповідальності", – зазначив він. І запевнив,  що головне для нього – "зробити усе можливе, щоб земляки та військовослужбовці отримували своєчасну кваліфіковану медичну допомогу".

Керівник прес-групи Оперативно-тактичного угрупування "Північ" Володимир Фітьо каже, що ситуація вирішується на рівні Міністерства оборони України.

"Згідно із законом чиновники обладміністрації все зробили правильно. Заздалегідь попередили. Зараз питання вирішується на вищому рівні. Про ситуацію знає міністр оборони. Госпіталь в даний час продовжує працювати в штатному режимі, в приміщеннях госпіталю продовжують вестися ремонтні роботи за кошти армії. Понад сто сєвєродончан продовжують стаціонарно працювати в госпіталі", – розповів Фітьо.

За його словами, військові підготували всі необхідні документи для продовження терміну оренди, але їм невідомі причини, з яких керівництво ЛОВЦА прийняло рішення про відхилення подальшої угоди про оренду.

"Нами підготовлені всі необхідні документи і передані керівництву. Питання вирішується", - зазначив Фітьо.

Командир військової частини А-0206 –  військового госпіталя – підполковник медичної служби Андрій Телеконко з Комарницьким не згоден. Він наполягає на тому, щоб госпіталь залишився на своєму місці і в повному обсязі у тих приміщеннях, де зараз і перебуває. І нагадав, що з 2016 року в госпіталі отримали медичну допомогу 25 710 військових і 4920 цивільних. "Після листа від ОДА нами було складено лист до керівних військових штабів, щоб ми залишилися на цьому самому місці. Чому? Тому що ці будівлі пристосовані для надання допомоги, на другому, третьому поверсі є операційні, є групи, які готові надавати допомогу при масових втратах, а це більше п'яти поранених або травмованих. Тут є всі комунікації, умови, обладнання для надання медичної допомоги", – сказав командир. 

В будівлях, коли заїхав госпіталь, був дах, металопластикові вікна, але всередині ніякого ремонту не було. "Госпіталь в 2016 році знаходився у Сватовому, і сюди була висунута передова група, яка здійснювала ремонти всередині, щоб можна було сюди переміститися", – розповів він і додав, що на прилеглій території військові теж навели лад, зокрема відновили фонтан. Нині ж вони чекають на комісію, створенну за рішенням президента, яка це оцінить. І впевнені, що нікуди з обжитих приміщень не поїдуть, а залишаться на своєму місці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook