Фармкомпанія з Луганщини у січні 2021 року випустить препарат для лікування COVID-19

Міністерство охорони здоров'я України затвердило протокол дослідження для генеричного препарату "Фавіпіравір - Мікрохім", який запланувала до випуску Рубіжанська фармкомпанія "Мікрохім" з  Луганської області для лікування COVID-19

Фармкомпанія з Луганщини у січні 2021 ро…

Про це повідомляє прес-служба "Мікрохіму" з посиланням на відповідний наказ МОЗ від 18 листопада, передає Depo.Донбас.

Відповідно до встановленої законодавством процедури, до цього вітчизняний "антікоронавірусний" генеричний препарат від НПФ "Мікрохім" вже пройшов контрольні дослідження в уповноваженій лабораторії на базі Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров'я України.

"Фавіпіравір" - це міжнародна непатентована назва діючої речовини оригінального противірусного препарату "Авіган" (виробник - фірма FUJIFILM Toyama Chemical Co., Ltd., Японія). Даний препарат був зареєстрований в 2014 році як засіб, що має противірусну активність проти лабораторних штамів вірусів грипу А і В. При цьому, у вересні 2020 японські дослідники отримали докази ефективності використання "Авігану" для лікування хвороби, що викликана коронавирусною інфекцією.

"Вважається, що він не просто усуває клінічні прояви хвороби, а, перш за все, впливає на патогенез розвитку захворювання, викликаного новим коронавірусом в організмі людини",  - йдеться у повідомленні.

"Ми плануємо провести дослідження на відповідність біоеквівалентності нашого препарату "Авігану" вже в грудні цього року. Якщо дослідження буде успішним і схвалено Державним експертним центром, то препарат буде зареєстрований найближчим часом. При таких умовах, ми сподіваємося, що пацієнти отримають препарат вже в першому кварталі 2021 року", - зазначив генеральний директор компанії "Мікрохім" Ігор Погромський.

Крім того, він зазначив, що "через великий попит, вартість субстанції на міжнародному ринку залишається визначальним фактором ціни кінцевого продукту". Однак запланована ціна препарату все одно буде нижче вартості аналогів з Росії, які вже активно продаються на "чорному ринку", ціна яких коливається в межах 2800 - 3000 гривень.

Тому, з огляду на соціальну значимість проекту, керівництво "Мікрохім" прийняло рішення за рахунок підприємства забезпечити можливість лікування препаратом категорії лікарів і медичного персоналу, яка знаходиться на передній лінії в боротьбі з коронавірусом і найбільш схильна до небезпеки зараження. Для цього, після реєстрації препарату, компанія планує спільно з Міністерством охорони здоров'я узгодити і реалізувати процедуру передачі партії ліків лікувальним установам на безоплатній основі. Паралельно препарат надійде в аптечну мережу за звичайною процедурою.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що після 7 грудня українці точно знатимуть, коли їх почнуть вакцинувати від коронавірусу.

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"