Допомога погорільцям на Луганщині: Куди відсилати, хто збирає, що потрібно

Луганщина станом на сьогодні, 5 жовтня, все ще потерпає від пожеж. За попередніми підрахунками вогонь пошкодив понад 250 будівель, більшість з них вже зруйновані і непридатні до проживання

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Допомога погорільцям на Луганщині: Куди…
Луганська обласна державна адміністрація\Facebook

Точну кількіть і згорілих будинків і постраждалих у пожежах ще не оголошували, вона може й приголомшити, бо згоріли кілька сіл. Найбільше пожежі зачепили територію вздовж лінії розмежування: Станично-Луганський, Новоайдарський райони і села поблизу Сіверськодонецька.  До зони ураження потрапили 32 населені пункти. 

 Яка допомога від держави надаватиметься погорільцям Луганщини

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час свого візиту в охоплену вогнем область озвучив, скільки коштів виділять з резервного фонду держбюджету.

Цифри такі: 300 тис. гривень виплатять за повністю зруйнований і спалений будинок, 200 тис. гривень – родинам загиблих у пожежі,  50 тис. гривень тим, у кого частково постраждав будинок, 20 тис. гривень тим, в кого постраждало господарство і є втрати.

Ті, хто знайомий з життям в Луганській області, в один голос кажуть, що 300 тис. гривень на відбудову або покупку нового будинку не вистачить - це для родини мізерна сума. Цього хіба що вистачить на маленьку квартиру у старому будинку, адже новобудов в області немає. Це житло неможливо співставити з будинками разом з землею, майном і господарством, втраченими у пожежі. 

Тим більше, за 50. тис. гривень неможливо буде відновити частково згорілий будинок - це мізерна сума.

Чим погорільцям допомагає ВЦА Сіверськодонецька 

Навколо Сіверськодонецька кілька сіл постраждали або повністю згоріли у пожежах, тож міська ВЦА взялася опікуватися людьми, які там проживали. Керівник ВЦА Олександр Стрюк підписав розпорядження, доручивши відділу освіти з 1 по 3 жовтня організувати три рази на день гаряче харчування для постраждалих в наслідок надзвичайної ситуації осіб та співробітників ДСНС у місцевих школах.

Також ВЦА оголосила про відкриття рахунку для надання матеріальної допомоги родичам загиблих та населенню, що постраждало від пожеж. Повідомляється, що благодійні гроші на свій рахунок прийматиме громадська організація "Сєвєродонецька агенція розвитку громади", з якою у ВЦА підписано меморандум.

А ВЦА, у свою чергу, заявила, що бере на себе відповідальність за організацію обліку, збирання підтверджуючих документів від осіб, які постраждали під час пожежі, для отримання матеріальної допомоги. Затверджує перелік осіб, які потребують грошової допомоги. А пакет необхідних документів передає на розгляд правління ГО "Сєвєродонецька агенція розвитку громади".

Тим не менш, у повідомленні на сайті ВЦА не зазначено, як і коли ця громадська організація звітуватиме про кошти, які отримає на свій рахунок.

Також ВЦА повідомила про координаційний центр зі збору гуманітарної допомоги, який розміщено у Льодовому палаці Сіверськодонецька. Крім того, оприлюденні й інші пункти збору гуманітарної допомоги для евакуйованих та постраждалих від пожежі.

У цих пунктах допомоги зазначають, що одяг зараз у достатній кількості, його приносити не треба. Однак не повідомляється, що саме потрібно і в яій кількості.

Луганська обласна ВЦА 30 вересня створила оперативний штаб із надання допомоги постраждалим внаслідок пожеж і ліквідації наслідків. Він  працює цілодобово, щоб дізнатися, яка потрібна допомога, пропонують телефонувати за номером: 095-910-19-20

Волонтерський пункт допомоги постраждалим у пожежах на Луганщині

Найпотужніша волонтерська організація на Луганщині з 2014 року це Восток SOS. Волонтери у найтрагічніші миті допомагали переселенцям з житлом, надавали правові поради, зараз надають гуманітарну допомогу прифронтовим селам, безоплатну юридичну допомогу переселенцям, психологічну допомогу постраждалим у війні.

Коли пожежі трапилися на Луганщині у липні, Восток SOS збирав допомогу для постраждалих і тепер ця організація не стоїть осторонь, звітуючи на своїй сторінці у Facebook про кожну гривню, яка надходить на рахунок, розповідаючи, на що кожна гривня витрачається. Така прозорість викликає довіру.

Які речі та допомога потрібні погорільцям з Луганщини

В офісі Восток SOS у Сєвєродонецьку, вул Федоренка 49А, волонтери проводять збір першочергових потреб:⠀

  • продукти харчування - довготривалого зберігання та готова їжа
  • одноразовий посуд
  • будівельні рукавиці
  • будівельні сміттєві пакети/мішки
  • будівельні інструменти та хоз. інвентар (лопати, граблі, пили тощо)
  • побутова хімія
  • засоби гігієни
  • ємності для води (тази, ведра)
  • антисептики
  • маски
  • знеболювальне
  • пантенол
  • заспокійливе
  • краплі для очей

Волонтери наголошують, що одягу та взуття наразі достатньо.

"Якщо ви готові допомагати фізично в Сєвєродонецьку та області (чергувати у координаційному центрі, сортувати, розподіляти чи розвозити зібрані речі, робити закупки в магазинах, а також збирати та актуалізувати інформацію дистанційно), залиште свої контакти тут", - йдеться у повідомленні Восток SOS.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme