Вбивство голови фракції БПП в Сіверськодонецьку: Чому за цим можуть стирчати вуха "Опоблоку"

Сергій Самарський був досить відомим на Луганщині політиком

Вбивство голови фракції БПП в Сіверськод…

Ввечері 2 листопада було вбито голову фракції "БПП "Солідарність" міської ради Сіверськодонецька, громадського діяча Сергія Самарського.

Як повідомило Depo.Донбас джерело в правоохоронних органах, вчора, близько 17:00 він подзвонив дружині сказав що зайде в магазин і додому. О 18.04 дружина набрала його - телефон був відключений. Чоловіка знайшли біля будинку, де він жив, з проломленим черепом від удару цеглиною.

Ось що каже речниця поліції Луганської області Тетяна Погукай: "При обстеженні прилеглої до місця проживання зниклого території біля будинку №1 МЖК "Мрія" було виявлено тіло Сергія Самарського з ознаками насильницької смерті – розбита голова. На місце події наразі продовжують працювати слідчо-оперативна група, кінологи, експерти криміналісти тощо. Проводяться першочергові слідчо-оперативні дії".

Його дочка Олена вчора ввечері на сторінці у соцмережі написала, що він зник.

Також відомо, що ввечері того дня він повинен був взяти участь у програмі на телеканалі ЛОТ, але його телефон не відповідав вже з 19:40.

На сторінці телеканал повідомлялося, що Самарський зник напередодні ефіру, який мав відбутися о 20:15.

"Востаннє розмовляли із Сергієм о 14:40, він сказав, що на ефір прийде обов'язково, бо тема кризи у місцевій владі для нього важлива. Тож, на 20:15 ми чекали на двох гостей, але прийшов лише Григорій Пригеба (депутат міськради від "Радикальної партії" - ред.). Коли ми телефонували Сергію Самарському о 19:40, він був уже поза зоною. За словами Сергія Зарецького, після роботи він пішов до магазину "Семья" по бульвару Дружби народів (колишня вулиця Леніна) і більше його ніхто не бачив", - йдеться у дописі.

Самарський був досить відомим на Луганщині політиком. До 2014 року він був депутатом міськради, керівником фракції "Батьківщина" та міського осередку цієї партії. Кілка разів балотувався на посаду мера, а також балотувався в народні депутати від Об'єднаної опозиції "ВО "Батьківщина" по одномандатному виборчому округу № 106 Луганської області.

У Сіверськодонецьку він був давнім опонентом регіоналів, журналісти його пригадують як альтернативне джерело інформації проте, що коїлося у місті.

Коли на Луганщині почалися проросійські протести, Самарський не вагаючись встав на бік України, у травні 2014 року його викрали бойовики "ЛНР", посадили в чорну "Волгу" і повезли в невідомому напрямку. Він перебував "на підвалі" чотири доби.

Ось на цьому відео він розповідає, як це було.

У вересні 2014 року, коли Сіверськодонецьк вже було звільнено від "ЛНР", Самарський вийшов з фракції "Батьківщина", а потім і з партії.

Подальшу свою політичну долю він зв'язав з Блоком Петра Порошенка, але, тим не менш свій стиль роботи залишив - Самарський не припиняв викривати членів "Опозиційного блоку" в місті - тих самих колишніх регіоналів.

Знову ставши депутатом міськради наприкінці 2015 року, він очолив фракцію БПП у міськраді і до останніх днів життя підтримував мера Валентина Казакова, а також був людиною нардепа з групи "Воля народа" Сергія Шахова.

Справа в тому, що з перших днів роботи обраної два роки тому міськради Сіверскодонецька, у владі міста почалася затяжна криза, яка триває і дотепер. "Опозиційний блок" переманив на свою сторону кілька депутатів так званих "демократичних сил" - "Радикальної партії" та "Батьківщини", і отримав більшість у міській раді. Цією більшістю протягом усього часу три рази відправляли у відставку Казакова, який раз у раз проходив процедуру свого повернення у крісло мера через суд.

Ось про це коротко розповідає екс-голова обласної ВЦА Георгій Тука, який неодноразово пропонував розігнати міськраду і утворити ВЦА у місті, але центральна влада до нього не дослухалася.

Головним опонентом Казакова і всіх демсил у міськраді є голова фракції "Опозиційного блоку" Ігор Бутков - він був і головним заколотником, і секретарем міськради, і якійсь час в.о. мера, поки Казаков ходив по судах. Самарський викривав усі справи Буткова, так би мовити, з особливою пристрастю.

Він розповідав про його бізнес, про намагання прибрати до рук ринок пасажирських перевезень, про "підкилимові" домовленості у міськраді. Самарський також перший повідомив і про недавній обшук в будинку Буткова та у на його бізнес-структурах, про відкриття більше 30 карних справ, про те, що в Буткова знайшли купу готівки та 5 кг золота.

Казаков, коли на якийсь час повертав собі крісло мера, звільняв Буткова з посади секретаря, а той, у свою чергу, теж ходив по судах. І така "Санта Барбара" тривала у міській владі весь час.

Нещодавно стало відомо, що Вищий адміністративний суд скасував постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 7 серпня, якою був відновлений Бутков на посаді секретаря міськради.

Тобто тепер Бутков став звичайним депутатом і посади не мав, але мав вплив на більшість у міськраді, яка останнім часом стала ігнорувати засідання і перестали з'являтися на призначені Казаковим сесії.

Про це казала і депутат Ольга Лішик.

Останній пост Самарського щодо Буткова був 29 жовтня


Слідчі розглядають кілька версій вбивства Самарського, основна - політична діяльність. Ті, хто знав Самарського і був в курсі політичної кризи у Сіверськодонецьку, кажуть про "вуха Опоблоку" в цій справі.

Блогер Денис Казанський на 99% впевнений, що за цим вбивством стоїть місцевий "Оппоблок".

"Самарський попсував їм багато крові і був кісткою в горлі, як в політиці, так і в їх бізнесі", - написав Казанський.

Волонтер Родіон Шовкошитний такої ж думки.

Народний депутат від БПП, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко теж каже про політично вмотивоване вбивство.

"Все більше людей, які знали вбитого, говорять що головний мотив – це політичне вбивство. Наразі триває переформатування у місцевій раді і колишні "регіонали" починали втрачати владу. І однією з вагомих фігур у Сівеськодонецьку був керівник фракції БПП. Тому одна з головних версій – це політична", - сказав Денисенко.

Голова обласного осередку партії "Батьківщина", екс-губернатор Луганщини Ірина Верігіна теж заявила, що убивство Самарського має політичне підгрунтя.

Народний депутат з групи "Воля народу" Сергій Шахов повідомив про "сенсаційні матеріали", які Самарський готував до публикації.

"Напередодні своєї загибелі Сергій мені казав, що розкопав сенсаційні матеріали по АЗОТу і депутатам від ОБ, а так само готував до виходу одразу кілька статей про схеми грабежу в Луганській області", - повідомив Шахов.

Тука не виключає і версію з бізнес-конфліктом. Поліція також розглядає цю версію, відпрацьовуються також версія, пов'язана з розбійним нападом.

"Це може бути пов'язано або з політичною діяльністю, або з бізнесом. Справа в тому, що останнім часом загострилося протистояння на політичному фронті. Зараз йдуть в Лисичанську досить напружені розборки на рахунок місцевого комунального господарства. Неспокійна ситуація на політичному фронті самого Сєвєродонецька, там триває конфлікт між мером і міськрадою вже 1,5-2 роки, - каже Тука.

У Самарського залишилася дружина, дорослі син і дочка.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme