Чи часто тепер землетруси хитатимуть Маріуполь (КАРТА)

Через Україну проходить пояс сейсмічної активності Землі

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Чи часто тепер землетруси хитатимуть Мар…

Мало було маріупольцям війни, яка йде практично на околицях, так ще й місто спідкав землетрус.

У перші хвилини незвиклі до підземних поштовхів мешканці згадали "кацапів"з їх випробуваннями зброї, потужні обстріли, вибухи та навіть досвід Семипалатинська з його підземними випробуваннями ядерної зброї.

 Підземні коливання відчули у Волноваському, Мангушському і Мар'їнському районах та в окупованому Новоазовську Донецьку. А також навіть жителі Запорізької області та на Росії у Ростовській. 

Камера стостереження у магазині Мелітополя зафіксувала момент поштовхів.

"Землетрус ми добре відчули - зрушила шафа, вібрувало ліжко, посуд гримів. Люди злякалися, особливо ті, хто живе біля лінії фронту", - розповів окупаційний "голова" Новоазовського району Олег Моргун.

Землетрус магнітудою 4,9 балів за шкалою Ріхтера розпочався у Маріуполі близько 11:20. В будинках, які знаходилися недалеко від епіцентру землетрусу, коливалися стіни і меблі. Повідомляють, що "тремтіло" все місто, в квартирах і будинках в полиць все подало. Маріупольці ділилися враженнями у соцмережі:

- Так струснуло, що ледь посуд не попадав. Разом зі шкафчиками.

- Перебував в момент тряски в підвальному приміщенні, центр. Не готовий стовідсотково стверджувати, але здалося що під час поштовху короткий час був низькочастотний гул.

- Так, низькочастотний нетривалий гул, а потім поштовх. Через пару хвилин ще один поштовх, ледь відчутний.

- Сел. Паркове. Спочатку гул, а потім земля захиталася. Я швидко встала в дверний проріз. Знайомі живуть на Камчатці. Коли їх починає трусити, насамперед встають в дверний проріз. Коли гул, то завжди трясе.

- Будинок захитався! 9-поверхівка.

Заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк невдовзі теж відписався на Фейсбуці, що епіцентр землетрусу зафіксовано приблизно між селищем Широкіно та окупованим Новоазовськом Маріупольського району.

"Внаслідок землетрусу постраждалих та руйнувань об'єктів транспортної інфрастуктури не має", - написав Лавренюк.

За його словами, глибина епіцентру землетрусу склала близько 10 кілометрів.

Директор з наукової роботи Інституту геофізики ім. Суботіна Олександр Кендзера повідомив  "Інтерфакс-Україна", що землетрус мав тектонічну природу і ніяк не міг залежати від вибухів.

Виявляється, поблизу Маріуполя знаходиться сейсмічноактивна зона.

"Це був тектонічний землетрус, бо глибину його оцінюють в 10 км. На цій глибині вже шахт немає, так що навіть при бажанні щось там підірвати не вдалося б. Такої сили вибух уже відносився б до маленької ядерної зброї. Навряд чи це вибух ", - повідомив Кензера.

За його словами, в Запоріжжі теж були поштовхи, але там більше 2-3 балів не було.

Вчений зазначив, що землетрус був передбачуваним, незважаючи на рідкість цього явища в Україні. Проте точно відомо, що заздалегідь ані місцева влада, ані обласна, про "передбачуваний землетрус" не повідомляла.

Останній раз землетрус в Маріуполі було зафіксовано близько 30 років тому. Мешканці пригадують, як хиталися люстри в квартирах, як вони вибігали на вулицю вночі.

Землетрус у Маріуполі - фото 1

 Інститут геофізики НАН України ім. С.І. Субботіна склав карту сейсмічності України, згідно з якою Приазов'я входить у небезпечну зону. 

Чи часто тепер землетруси хитатимуть Маріуполь (КАРТА) - фото 2

Маріуполь та Новоазовськ на карті не позначено, проте позначений район узбережжя Бердянська та Мелитополя.

Кендзер каже, що такий землетрус не дуже часте явище для території України, але місце, де воно відбулося, цілком очікуване.

"Це північний край потужного сейсмоактивного поясу нашої планети, який тягнеться від Азорських островів через Середземне море, захоплює Румунію, де Зона Вранча, захоплює Одеську область, Крим , Кавказ, далі йде на Гіндукуш, там роздвоюється - одна частина йде в бік Байкалу, інша в сторону острова Суматра ... у цьому поясі такі землетруси є частим явищем ", - повідомив Кендзер.

Чи часто тепер землетруси хитатимуть Маріуполь (КАРТА) - фото 3

За його словами значна частина території України - близько 10% - належить до цього поясу.

Вчений зазначив, що в нових картах сейсмічного районування ця територія віднесена до сейсмічної зоні, де можуть відбуватися землетруси аж до 7-балів.

Тим часом Донецька обласна військово-цивільна адміністрація створила оперативний штаб у зв'язку з землетрусом.

До складу оперативного штабу увійшли представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівники управлінь охорони здоров'я та МВС, а також представники влади Маріуполя, Волноваського, Мангушський і Мар'їнського районів.

"Всі зазначені служби приведені в стан підвищеної готовності для запобігання надзвичайним ситуаціям. Жителів Донеччини просимо зберігати спокій - ситуація знаходиться на контролі в облдержадміністрації", - йдеться в повідомленні прес-служби ОДА.

Проте невідомо, коли і як повториться в цьому районі землетрус і чи встигнуть попередити мешканців про нього.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme