За лаштунками інвестфоруму: Про яке світле майбутнє Зеленський і Гончарук говорили в Маріуполі

У Маріуполі 29 жовтня відбувся інвест-форум "RE:THINK. Invest in Ukraine", на якому були присутні члени Уряду і президент Володимир Зеленський

За лаштунками інвестфоруму: Про яке світ…

Вранці напередодні інвестиційного форуму маріупольці влаштували одночасно кілька мітингів: проти капітуляції, проти продажу землі, мітинг стосовно поганої екології в місті, а працівники "Азовмашу" вимагали виплати борги з зарплати.

Маріупольці розгорнули плакати на проспекті Миру і сподівалися, що Зеленський пройде повз і зверне увагу на проблеми, з якими вони до нього звертаються. Не обійшлося і без тролінгу – маріупільці не оминули чеогової "крилатої" фрази Зеленського і вивісили кілька розтяжок, зокрема з надписом "Мне 42 год. Я же не лох". Проте Зеленський зайшов на територію форуму з чорного ходу і з місцевими мешканцями не спілкувався.

Форум розкинувся у центрі міста, для його локацій розтягнули великі білі намети, у яких встановили обладнання, меблі, фуд-зони і конференц-зали.

Це – головна локація інвестфоруму. Розташована в наметах на театральній площі. На вході усі учасники мали пройти реєстрацію. 

 

Наступна кімната – зона вільного спілкування. Тут встановили диванчики. Тут же проходили обід і кава-брейки для учасників форуму.

Далі учасникам і гостям форуму підприємці презентували свої успішні бізнес-проекти. Основну інформацію про бізнес показували на екранах, решту розповідали, за можливості показували зразки своєї продукції, їстівну навіть давали спробувати.  В цьому ж наметі працювала зона вільного спілкування.

Поряд – виїзні студії кількох телеканалів.

Основна частина форуму –  панельні дискусії – проходили у конференц-залі. Його теж облаштували у наметі. Для спікерів встановили сцену. Для слухачів – імпровізовану глядацьку залу. Тут і проходила церемонія відкриття форуму і виступ президента Зеленського.

У конференц-залі виступав і Зеленський і голова Уряду прем'єр Олексій Гончарук.

Зеленський переконаний, що в країні у найближчому майбутньому відбудеться економічний прорив, про що, на його думку, свідчать ключові профільні показники. "Я впевнений, що ми зараз стоїмо на порозі економічного прориву. Ми всі впевнені, дуже в це віримо і все для цього робимо", – підкреслив президент.

За його словами, про реальність такого прориву свідчать ключові показники. "У другому кварталі ми показали 4,6% зростання реального ВВП", – сказав Зеленський, забувши додати, що тоді ще він не був президентом. "Міжнародні організації істотно поліпшили свої прогнози щодо економічного зростання України в наступному році. Україна піднялася на 7 позицій в рейтингу Doing Business. Міжнародні агентства підвищили наш кредитний рейтинг і змінили прогноз на "стабільний" і "позитивний", – перерахував Зеленський.

Він оголосив, що Україна за підтримки Світового банку запускає Фонд міжнародної партнерської підтримки для відновлення і реінтеграції Донбасу. "З Світовим банком ми запускаємо роботу фонду міжнародної партнерської підтримки для відновлення і майбутньої реінтеграції Донбасу. Закликаємо всіх ставати частиною цього великого проєкту", – сказав він.

Він повідомив, що під час форуму інвесторам було представлено повний приватизаційний список і сотні проєктів, зокрема у вівторок на полях форуму було підписано 12 меморандумів на проєкти, вартість яких становитиме мільярди доларів.

При цьому Зеленський особисто пообіцяв персональний захист кожному інвестору.  Він зазначив, що готовий захистити інвестиції та закликав зарубіжних інвесторів вкладати у розвиток невеликих населених пунктів України. "Зокрема, потрібні інвестиції у будівництво нових шкіл, лікарень, доріг та мостів", – сказав президент.

Гончарук, у свою чергу, заявив, що в найближчі тижні місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) приїде в Україну для обговорення формату нової програми. "Нещодавно наша делегація працювала в США. Ми очікуємо, що в найближчі тижні колеги з МВФ приїдуть в Україну, щоб ще раз проговорити. І ми розраховуємо, що ми досягнемо домовленості щодо формату нової програми. Ми точно будемо працювати над цим", – сказав прем'єр.

Також він підписав "історичний" меморандум з мобільними операторами про покриття кожного куточка України мобільним зв'язком і мережею Інтернет. І пообіцяв, що будуть знайдені такі технології, які дозволять розпочати велике дорожнє будівництво з 1 березня за будь-яких погодних умов. 

Після завершення кожної панельної дискусії її спікери пересувались до прес-холу, тут спілкувались з журналістами. Решту часу представники ЗМІ могли проводити в окремому прес-центрі, якщо не працювали на інших локаціях. Його облаштували на другому поверсі театру, перед яким встановили намети для форуму. В прес-центрі облаштували робочі місця, доступ до електрики, а ще встановили екрани, на яких транслювали хід панельних дискусій.

Завершився перший день форуму виступом маріупольського камерного оркестру "Ренесанс".

30 жовтня у Маріуполі відбудеться "Форум Єдності" – теж за участі високопосадовців та Президента. Обговорюватимуть, як досягти єдності, гуманітарні питання, а ще урочисто відкриють Лівобережний ЦНАП.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"