Ахметову дозволять обрати "мера у законі" для Маріуполя

Колишній володар Донбасу безглуздо показав м'язи у поки що підконтрольному йому Маріуполі

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Ахметову дозволять обрати "мера у законі…

Абсолютно безглузда епопея із зірваними виборами у Маріуполі добігає кінця. Повторні перегони Радою вже напівдорозі до призначення на 15 листопада, обіцяно повний захист бюлетенів та зміну складу місцевої виборчої комісії та її голови.

Зрозуміло, що за таких умов і з огляду на минулий скандал, друкувати бюлетені у типографії, яка належить до бізнес-структури Рината Ахметова, вже ніхто не наважиться. Головою комісії також ймовірно не стане підконтрольна бізнесмену людина.

Навіть якщо вибори відбудуться кришталево чисто, вибору як такого у маріупольців немає. І дарма, що кандидатами зареєстровано 22 людини. Усе життя цього міста, як політичне так і громадське, так чи інакше крутиться навколо меткомбінату ім. Ілліча. Так повелося з радянських часів, та й зараз цей лад життя і не думає змінюватися. Найвідоміші політики міста так чи інакше вихідці з заводу, як і два фаворити мерських перегонів - Вадим Бойченко та Юрій Тернавський, для якого це вже друга спроба стати градоначальником.

Він вже двічі програвав Юрію Хотлубею, беззмінному за останні 17 років маріупольському меру. Причому перший раз він провалив кампанію навіть за підтримки покійного гендиректора мет комбінату Володимира Бойка, чиїм далеким родичем є Тернавський.

Він і сам виходець з меткомбінату, а його бізнес - частина активів підприємства, які "відкололися" як непрофільні під час продажу метгіганта Ахметову: аптечна, торговельна мережа, молокозавод.

Бойченка з самого початку називають кандидатом Ахметова, а Тернавський у передвиборчій період грав на критиці міської влади з легкою пікіровкою з самим Бойченком. Проте насправді не буде ніякої різниці хто з них переможе. І з тим і з іншим Ахметов зможе домовитися. Навіть якщо б керувати Маріуполем на якійсь час залишився Хотлубей, також проблеми для Ріната Леонідовича це не створило би.

Логічне питання, навіщо був увесь цей цирк зі зривом виборів? Навіщо було друкувати бюлетені саме у цій горезвісній типографії, проводити там засідання виборчої комісії, не пускати туди журналістів та інших кандидатів, що так обурило громадськість? Кандидат Ахметова, або навіть той же лояльний до нього Тернавський, могли б запросто виграти вибори без якихось "тілорухів". 

Колишній володар Донбасу показав м'язи у підконтрольному йому Маріуполі, але таке безглузде демонстрування сили зіграло проти самого ж Ахметова і відтермінувало момент, коли його людина всядеться у крісло.

Тепер йому нічого не залишиться, як піти назустріч і домогтися таки свого, але повністю законним засобом, щоб  "ніякий патріотичний щур не придовбався". 

Ахметов, проявивши лояльність, таки отримає свого "мера у законі".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme