Влада Маріуполя анонсувала тепло в оселях мешканців на наступний тиждень

Мер Маріуполя Вадим Бойченко не хоче брати на себе всю відповідальність, якщо щось піде не так з опалювальним сезоном

Про це сьогодні він заявив на нараді в міськвиконкомі, передає кореспондент Depo.Донбасс.

"Я бачу, що ми підготувалися. Похвалитися нам, на жаль, нічим. Добре, що ми врахували помилки минулого періоду. Прийняли ми досить проблемні комунальні підприємства. Щось у нас вийшло більш злагоджено і добре, а щось менш злагоджено і добре. І, тим не менш, на цю дату хочу вам подякувати за те, що зробили велику роботу. Підготували комунальні підприємства і техніку до початку зими. Зима, звичайно, нам покаже, наскільки ми готові", - коментує ситуацію мер Вадим Бойченко, і додає: Відповідальність лежить на ваших плечах. Я не буду покладати на себе всю відповідальність".

"Тепломережа з 12 числа починає розпалювати котельні, і процес ми починаємо з запуску гарячої води. Нарешті, 13 жовтня, я сподіваюся, в будинках з'явиться гаряча вода. Я впевнений в цьому. Одночасно ми запускаємо опалення по пологовим будинкам та лікарням. За прогнозами, які на сьогоднішній день у нас є, 17 жовтня нам вже необхідно запускати опалення по всьому житловому комплексу", - заявив заступник міського голови Михайло Когут.

За його словами, відсьогодні буде організовано чергування бригад співробітників тепломережі, житлових підприємств для контролю цього процесу. «Завдання - за ці три дні підійти до пуску тепла, щоб ми завершили всі аварійні роботи, які напевно будуть при пуску гарячої води", - зазначив чиновник.

За словами комунальників, на сьогодні підготовлено до опалювального сезону практично 100% об'єктів: 1829 приватних будівель, з яких - 594 будинки комунальної форми власності. Вже йде заповнення систем, і, до початку розпалювання котелень, все буде виконано.

Найбільшою проблемою в підготовці до зими були борги Міськтепломережі, близько 800 мільйонів гривень, і постійні арешти рахунків підприємства. Але був складений план його реструктуризації, місто склало програму виходу тепломережі на прибуток протягом 10 років.

Зношеність водопровідних мереж, з яких 60% перебувають в аварійному стані, також турбує комунальників. З цієї причини вони не можуть дати стандартний тиск в магістральні та інші водоводи - це загрожує численними поривами, кількість яких при перепадах тиску може досягати більше 100 на добу. Комунальники зараз просто не встигають заривати ями на місцях прориву водоводів. До Нового року хочуть усунути їх на ділянках з асфальтовим покриттям, і після перейти в зелену зону.
Також місто не встигло закупити в повному обсязі посипний матеріал для автодоріг. Але, на сьогодні, ще є деякі запаси, і час дозволяє зробити чергові закупівлі пізніше. Що, на думку Когута, навіть краще, оскільки пісок і сіль не будуть злежуватися, що зручніше в експлуатації.

У той же час, Маріуполь значно розширив парк снігоприбиральної техніки. Тільки на прибудинкові території, які раніше просто не було кому чистити від снігу, в кожному районі будуть направлені спеціальні бригади, оснащені дванадцятьма одиницями спецтехніки. На початку листопада мерія планує провести оперативну нараду з контрольним тренувальним виїздом техніки по районах.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme