Військовий експерт з США: Економіку Донбасу чекає "землетрус" через блокування Азовського моря

Ситуація з блокуванням Росією протоки в Азовському морі - дуже серйозна, це може стати "землетрусом" для економіки Донбасу

Про це розповів президент Джеймстаунського фонду у Вашингтоні Глен Ховард, передає Depo.Донбас з посиланням на "Апостроф".

Він нагадав, що Україна вже втратила Крим і зараз ризикує повністю втратити контроль над Азовським морем.

"Я маю на увазі не військові, а комерційні втрати. Якщо Україна залишиться без торгівлі сталлю з Маріуполя, це стане "землетрусом" для економічної системи Донбасу. Це дуже серйозно", - сказав Ховард.

Він не розуміє, що робили люди в Києві – керівництво держави, Міністерство оборони, чому вони не передбачали цю ситуацію?

"Чому Україна не звертала увагу ООН на цю проблему? Ніхто і руки не підняв. Ніхто не звертався з цим питанням до Держдепартаменту США. Навіть посол України в Вашингтоні жодного разу не підняв питання про ситуацію в Азовському морі і Керченській протоці. Чому Україна цього не зробила – це для мене велика загадка", - зазначив Ховард.

Він підкреслив, що "навіть десятирічний хлопчик, який грає в шахи, міг передбачити, що, побудувавши Керченський міст, Росія спробує закрити протоку".

"І що далі буде з українськими кораблями, торгівлею через Азовське море?! Я називаю це "стратегією удава". Україна в ситуації з Азовським морем і Керченською протокою виявилася в положенні жертви, яку повільно вбивають", - додав Ховард.

Глен Ховард – політичний і військовий експерт, фахівець в області міжнародних відносин, який раніше працював консультантом приватних компаній і державних установ, зокрема, Пентагону і Національної ради з розвідки США.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що через блокаду Росією Азовського моря Україна несе прямі втрати на суму приблизно 100 млн грн на місяць.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme