Відпочинок на Білосарайській косі-2020: Ціни, поради, відгуки

Відпочинок на Білосарайській косі в Азовському морі у 2020 році може стати альтернативою Одесі, Коблеву і іншим чорноморським курортам які через закриті кордони цього року переповнені місцевими туристами

Відпочинок на Білосарайській косі-2020:…
Фото: ua-travels.livejournal.com

Білосарайська коса росташована в Донецькій області у 25 км від Маріуполя, її довжина близько 14 кілометрів, ширина біля основи 13 кілометрів. Узбережжя піщане, що робить відпочинок з дітьми особливо комфортним, море дуже чисте, адже в цьому районі немає промислових підприємств. Пляжі на Білосарайській косі - ідеальне місце не тільки для купанні в морі, а й і для прогулянок, адже тягнуться вони кілька кілометрів.

У самому кінці коси знаходиться пляж, який так і називається - райський. Крім того, тут знаходиться Білосарайський орнітологічний заповідник, багато озер, де живе та гніздується велика кількість птахів: чайки, крижні, кулики, гуси, лебеді. Також тут найбільше селище чапель у Північному Приазов'ї. 

Відгуки про відпочинок на Білосарайській косі

Відвідувачі залишають дуже позитивні: відгуки: "Кожен ранок тут починається з пташиних трелей, особливо якщо ви оселилися на озеленених ділянці. Фазани тут, як господарі ходять по дворах, а в морі можна зустріти дельфінів і величезних медуз".

На косі з внутрішньої сторони навіть є нудистський пляж з солоним озером.

Готелі на Білосарайській косі у 2020 році

Їх уздовж узбережжя коси достатньо, впевнитися в цьому можна відкривши Google-карту.

Гостьові будинки, готелі, бази відпочинку, котеджі з видом на море тягнуться узбережжям від селища Мелекіне. Туристи, які відпочивали на косі радять брати з собою готівку, бо є проблеми з банками і банкоматами. Також серед порад – брати з собою бутильовану воду, особливо якщо поїздка запланована на автомобілі. Питна вода на Білосарайській косі здебільшого привозна, а в місцевих магазинах ціна на неї завищена.

Ціни за номери у готелях від 100 до 1500 гривень за номер на добу в залежності від категорії комфорту. Низькі ціни 100-200 гривень на номери економ-класу без зручностей: туалет, душ на вулиці, кондиціонеру немає, з меблів – тільки ліжка, шкаф і тумбочки, кухня загального користування.  

Фото: Пансіонат "Вікторія", Білосарайська коса.

Номери зі зручностями і власною кухнею коштуватимуть від 250 до 550 гривень за добу. Люкси або котежді чи вілли з кількома кімнатами, кухнею, власним пляжем на першій лінії моря – від 600 гривень і до 1200-2500 за добу.

Фото: Вілла "Каліпсо", Білосарайська коса

Власники пропонують туристам басейни на своїй території, Wi-Fi, і дитячий майданчик, анімацію для дітей, магнали, велосипеди, триразове харчування або кухню з усією посудою та зручностями для приготування, а деякі власники пропонують трансфер з Маріуполя, а також парковку.

Фото: Вілла "Санта-Марія", Білосарайська коса.

Також можна орендувати будинок або дачу.

У туристичному селищі на пляжах можна покататися на водних атракціонах, а також взяти на прокат кайт, катамаран, квадрацикл можна у школі "X-Sport".

Недоліки відпочинку на Білосарайській косі

Серед недоліків можна назвати неоздобленість більшості загальних пляжів, ані роздягалень, ані навісів чи зонтиків тут немає, також такі пляжі здебільшого брудні і засмічені. Сміття на узбережжі і люди, що за собою не прибирають - це те, через що відпочинок на Білосарайській косі може бути зіпсованим, бо все це сміття потрапляє і в море.  Пляжі прибирають власники дорогих готелів першої лінії, але тільки коло свого закладу.

Тим, хто звик до великих супермаркетів і шаленого вибору продуктів, доведеться приборкати свої апетити, у селищі лише один ринок, одна аптека, приблизно п'ять маленьких магазинів. Також серед недоліків можна назвати відсутність комфортних ресторанів. Найближчі нічні клуби є у Мелекіному, проте навряд вони всім сподобаються. Тим туристам, хто їде потусити, Білосарайська коса не підійде, відпочинок тут може сподобатися сім'ям з дітьми, а також людям похилого віку.

Як дістатися Білосарайської коси

Краще за все їхати на власному автомобілі, або ж на таксі, тоді можна заїхати у Маріуполь, купити усі необхідні продукти і воду. Якщо автомобіля немає, то доїхати до коси можна з автовокзалу Маріуполя на автобусах. Перший автобус з Маріуполя відправлявся о 5645 ранку, а останній з коси прямував у Маріуполь о 18:30. У зв'язку з карантином розклад може змінюватися. 

Дізнатися актуальний графік руху автобусів до Білосарайської коси можна, зателефонувавши на автовокзал в Маріуполі: +38 (0629) 51-15-88.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme