В Маріуполі спека зашкалює: Більше десятка людей дістали тепловий удар

На Донеччині, зокрема, в Маріуполі та Бахмуті, встановилася надзвичайно спекотна погода, 11 людей опинилися в лікарні з тепловим ударом

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на ГУ ДСНС України у Донецькій області, сьогодні, 9 липня, в Маріуполі, Бахмуті, Покровську та Волновасі також очікується надзвичайна пожежна небезпека. 

При цьому медики кажуть, що через спеку вже потерпають громадяни.

"Слабкість, тахікардія та нудота. І все через пекельну спеку. Коли на вулиці +30°C, містянам потрібно бути обережними. Лише за тиждень 11 маріупольців отримали тепловий удар", - йдеться у повідомленні Телеканалу ТВ7.

Медики радять рятуватися в затінку чи на пляжі.

"Сонячний удар це пряме попадання сонця, тепловий удар може бути та в приміщеннях, в транспортних засобах, де йде підвищена температура навколишнього повітря. Тобто бажано, якщо ми знаходимося, то це що б не вище 32, а в нічний час навіть не вище 24 градусів", - розповіла Альона Кондур, лікар-терапевт ЦПМСД № 4.

Лікарка зазначає, що у групі ризику літні люди та вагітні. Однак постраждати може будь-хто. Тому лікарі закликають дотримуватись в задушливих умовах принаймні елементарних правил.

"Не пити алкоголь та каву, але пити воду. Носити головний убір та легкий одяг. А якщо, людині поряд з вами стало зле, то необхідно перемістити людини в більш прохолодне приміщення, якщо це на вулиці сталося в тінисте, укласти горизонтально, підняти голову, розстебнути ґудзик, що б не було ременів стягають. Обтирання прохолодні та дати води", - радять медики.

Звичайно при погіршенні ситуації - варто викликати швидку. 

Рятувальники зазначають, що у зв'язку зі спекою, на території Донецької області діє заборона на відвідування лісових масивів. У цей період також забороняється: заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; розведення багать у лісі; випалювання трави та інших рослинних рештків на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісових масивів (у тому числі проводити сільськогосподарські пали); палити, кидати у лісових масивах непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети; звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Нагадаємо, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай звернувся до Кабміну щодо визнання масштабних пожеж на Луганщині надзвичайною ситуацією державного рівня

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme