У Маріуполі зростає кількість хворих на скарлатину

За минулий рік в Маріуполі було зареєстровано 87 випадків скарлатини, а з початку нинішнього року - вже 50

Про це повідомила лікар-епідеміолог Маріупольської міської філії ГУ "Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України" Тетяна Зіновченко, передає Depo.Донбас.

"Скарлатина - інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі, яким найчастіше хворіють діти, але зустрічається вона і у дорослих. Збудником хвороби є бета-гемолітичний стрептокок групи А. Багато людей хоч і не хворіють на цю інфекцію, але є її носіями", - розповіла вона.

Лікар зазначила, що ця хвороба схожа на ангіну: біль в горлі, утруднення ковтання, збільшення підщелепних лімфатичних вузлів. Уражаються мигдалини. Вони стають набряклі, червоні, температури може і не бути або вона підвищується до 39 градусів, але тримається недовго - 1-2 доби.

"Відмітною ознакою захворювання залишається дрібна, червона, точкова висип на обличчі та інших частинах тіла, блідий носогубний трикутник і "малиновий" язик. Висип тримається 5-6 днів і проходить. Ці ознаки захворювання не можна ігнорувати і варто звернутися до лікаря, тому що скарлатина небезпечна ускладненнями: міокардитом, пієлонефрит і іншим. Скарлатина вимагає своєчасного і якісного лікування. Після захворювання розвивається імунітет", - розповіла Зіновченко.

При цьому зазначається, що після одужання дитини не можна відразу віддавати її в дитячий колектив.

"Повне одужання настає тільки через тиждень після клінічного. Дитина може відвідувати дитячий заклад через 21 день від початку захворювання, або через 10 днів після виписки зі стаціонару. Імунітет ослаблений, тому дитину треба берегти", - йдеться у повідомленні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme