У Маріуполі закривають україномовну школу, щоб зробити з неї гуртожиток

Мешканці Маріуполя просять місцеву владу не закривати україномовну школу №32

Про це йдеться у петиції до міськради, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що директора ЗОШ 32 навіть не поставили до відома про прийняте рішення про закриття школи.

"Стільки вчителів залишається без роботи, а дітям потрібно міняти школу. Ця єдина україномовна школа на весь район. І з неї хочуть зробити гуртожиток. Потрібно переглянути рішення і не закривати ЗОШ №32", - йдеться у петиції. 

Директор школи Ігор Мілютін стверджує, що новина про можливе закриття їхнього навчального закладу стала несподіваною для всіх. Більш того, він розповів, що з'ясувалося це абсолютно випадково, повідомляє Маріупольське телебачення. 

"Я взагалі нічого не знав про це рішення. Дізналися абсолютно випадково, коли завгосп школи в кошторисі побачила, що установа буде фінансуватися тільки до 31 серпня цього року. На питання в чому причина їй відповіли, що школа закривається", - розповів Мілютін.

Педагоги і батьки дітей також обурилися від такої новини і готові відстоювати право школи на існування. Крім того, переводитися в інші навчальні заклади вони не хочуть. Співробітники школи відзначають, що за останні 12 років будівля не бачила жодних робіт з реконструкції. Колектив спільно з батьками намагається власними силами і засобами створити для учнів хороші умови - проводять невеликі ремонти і купують нове обладнання.

"Як можна закрити школу, в якій є індивідуальне опалення, своя котельня. Також тут створено експериментальний клас. Все обладнано для дітей. Ми з батьками витратили не мало сил і засобів для створення того, що зараз знаходиться в школі. І як тепер? З чого раптом ми повинні йти в інші школи?" - дивується бабуся учня ЗОШ № 32 Олена Усанова.

У свою чергу в Департаменті освіти міської ради підтвердили - школу, яка існує більше 85 років, дійсно планують закрити. Головна причина оптимізації - недостатня укомплектованість класів. Адже заклад розрахований на 776 школярів, а вчиться тут тільки 218, що становить приблизно 30%.

Що стосується будівлі школи, то її мають намір реконструювати і облаштувати під соціальне житло.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme