У Маріуполі від Зеленського вимагають перенести виробництво меткомбінату з узбережжя Азовського моря

У Маріуполі вимагають ліквідувати і перенести виробництво "Азовсталь" з узбережжя Азовського моря на виробничі майданчики, поза міською смугою

У Маріуполі від Зеленського вимагають пе…

Про це йдеться у петиції, яка розміщена на сайті президента України, передає Depo.Донбас.

У тексті петиції наголошується, що у Маріуполі склалася украй небезпечна для здоров'я людей екологічна сiтуація.

"Побудований в радянські часи, без урахування рози вітрів, металургійний завод-гiгант "Азовсталь" щоденно здійснює шкідливі для здоров'я людей отруйні викиди газопилових сумішей в атмосферу міста. Порушуючи Водний кодекс України, завод розташований на узбережжі Азовського моря, шлакові відходи металургійного виробництва скидаються в акваторію моря і постійно ростуть, відпрацьовані виробничі води також скидаються в річку Кальмiус, звідти поступають в море, а в акваторії Азовського моря розташований єдиний у світі шламовий відстійник хімічно забруднених виробничих вод безпосередньо в морі!", - йдеться у петиції.

Зазначається, що за час існування "Азовсталi" на межі зникнення виявилися багато видів азовської риби, деякі з них занесені в Червону книгу.

"Колись золотисті піски міських пляжів перетворилися на сірі суміші піску і чорного заводського пилу!
У місті розташований і інший гігант металургії - комбінат ім. Ілліча і щонайпотужніша Аглофабрика ММК ім. Ілліча - найбільша в Європі, потужністю 12 млн. тонн агломерату в рік. Мешканці міста щодня спостерігають пиле-газовi шкідливі викиди двох найбільших у світі комбінатів, аглофабрики і дихають отруєним повітрям!" - йдеться у петиції.

"Вимагаємо ЛІКВІДАЦІЇ і перенесення шкідливих виробництв комбінату "Азовсталь" з узбережжя Азовського моря на виробничі майданчики, поза міською смугою, що істотно поліпшить екологічну ситуацію в Азовському морі і в місті Маріуполі!" - наголошується у тексті.

Станом на 19 серпня петицію підписали 1150 людей з 25000 необхідних. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook