Не "щасливі тварини": Як у Маріуполі знущаються з тварин бюджетним коштом

Комунальне підприємтсво "Щасливі тварини"  за минулий рік приспало понад тисячу собак

Не "щасливі тварини": Як у Маріуполі зну…

У Маріуполі розгорівся скандал із комунальним підприємством, яке б мало піклуватися про тварин-безхатченків, проте стало для них катівнею за кошти платників податків.

КП "Щасливі тварини" створили кілька років тому для гуманного поводження з безхатніми тваринами. Їх мали відловлювати, стерилізувати і вакцинувати, після чого випускати чи віддавати новим господарям. Евтаназія мала застосовуватися у крайніх випадках за медичними показниками. "Щасливі тварини" забрали функцію поводження з тваринами у КП "Комунальник", яке займалось вивезенням сміття, та й відловлених собак та котів там не стерилізвували. 

Скандал розгорівся після того, як одна з колишніх працівниць КП написала в Facebook пост про своє звільнення і розповіла, що насправді відбувається за парканом підприємства із позитивною назвою. "Все, що я побачила тут, вбило саму мене", – написала у мережі Марта Мартовская.

Вона розповіла, що підприємство перебуває в жахливому стані. "Існування тварини в його стінах нестерпне, а шанси вийти невеликі. Незважаючи на те, що КП має просто стерилізувати і випускати в місця проживання, випускаються тварини тільки якщо їх хтось чекає. Всі інші сидять в переповнених клітках без сонячного світла, вдихаючи запах власних випорожнень і сечі, оскільки прибрати дерев'яні вольєри нормально, тим більше за такої кількості, абсолютно неможливо. І чекають своєї долі. Спочатку мені пояснили, що, виявляється, евтаназірують не тільки старих і хворих, але і великих, що потрапили [до притулку] від господаря та виловлених по підприємствах, і навіть просто за заявкою мешканців кварталу, де виловлена тварина, якщо після закінчення терміну їх ніхто не не забере. Тепер собак присипляють за принципом "вибирайте самі", а вибирають, схоже, тих, хто сам дався в руки", – написала вона.

 

За офіційною статистикою, лише за минулий рік під евтаназію потрапили понад 1200 собак.  Кілька місяців тому звільнилися і ветеринари, трохи пізніше замінили директора. 

Зоозахисники прийшли на КП поспілкуватись вже з новою керівницею Оленою Швидкою. За її словами, масово стерилізувати відловлених собак зараз немає можливості – через відсутність лікаря. "У нас, згідно штатного розкладу, має бути два ветеринари. Зараз працює одна людина на півставки. Лікаря шукаємо, але поки бажаючих нема, хоча зарплата становить 14 тис грн. Щодо евтаназії, то за місяць з 12 грудня довелось приспати 6 собак. Ці цифри значно менші, ніж, наприклад, у вересні, коли під евтаназію потрапили 222 тварини. Але з яких причин їх приспали, не знаю, тоді я ще не працювала тут ", – розповіла Швидка.

Зараз на підприємстві живе близько 80 собак, втім, не усім є місця з приміщенні, багато хто зимує на вулиці. Є тут і вже "прокліпсовані", яким провели необхідні процедури для того, аби випустити назад. Втім, тварини залишаються у вольєрах, на волю їх ніхто не випускає.

"Поки ми шукаємо господарів. Але хочется ставитись до цього відповідально. Бо у нас є алабай. Його ловили разом з поліцією, бо він не пускав на роботу співробітників дитячого будинку, боялися його і діти. А зараз забрати його хоче дуже мініатюрна дівчина. Я хвилююсь, аби брали собак ті, хто зможе з ними впоратися, хто розуміє особливості породи та стан тварини", – каже Швидка.

Через відсутність ветеринара немає можливості лікувати собак, а деякі мають серйозні проблеми зі здоров'ям. Поки це взяли на себе волонтери. "Деяких приїжджаємо колоти сюди, деяких заберемо, аби показати лікарю. Бо без допомоги таким тваринам тут одна дорога – на евтаназію", – розповіла волонтерка Вікторія. 

Привезли небайдужі маріупольці і корм та клітки для тварин, аби облаштувати їм лежанки у приміщенні. За словами заступника мера Михайла Когута, реконструкція території КП "Щасливі тварини" планується, втім поки не має фінансування. "Аби облаштувати необхідні вольєри, треба 30 млн грн. Поки з міського бюджету окрім 4 млн грн на операційні витрати підприємства, виділили ще 2 млн грн на реконструкцію. Решту грошей поки шукаємо, можливо, вдасться залучити обласні кошти", – розповів Когут.

Зоозахисники написали петицію до міської влади у якій виставили перелік вимог:

- притягнути до відповідальності посадових осіб підприємства, які поставили евтаназію тварин без медичних показань "на потік";
- на базі МКП "Щасливі тварини" створити в нашому місті притулок для тварин, а при ньому стерилізаційний центр;
- забезпечити гідне утримання тварин: у зв'язку з обмеженою кількістю місць, в одному вольєрі містяться кілька тварин, збільшується ризик передачі хвороб від однієї тварини іншій;
- організовувати вилов тварин для стерилізації тільки за кількістю вільних вольєрів;
- заборонити утримувати тварин у відкритих вольєрах на вулиці в будь-який час року;
- припинити необґрунтовану евтаназію тварин, проводити її тільки в тому випадку, якщо це необхідно за медичними показниками, з письмовим висновком комісії, в яку повинен входити і представник громадськості;
- активізувати роботу з волонтерами, які фотографують тварин, розміщують інформацію, шукають тваринам нових господарів;
- постійно розміщувати на офіційному сайті підприємства: інформацію (з фотографіями) про виловлених тварин;
інформацію про кількість стерилізованих тварин і випущених в їх середовище проживання. 

Станом на 14 січня петиція набрала 121 голос з 250 необхідних.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme