У Маріуполі стартували екскурсії маршрутом зі скульптурами Нільсена

У Маріуполі відбулася перша екскурсія за маршрутом встановлених скульптур архітектора Віктора Нільсена

У Маріуполі стартували екскурсії  маршру…

Як передає кореспондент Depo.Донбас, на туристичному маршруті "Історична прогулянка Маріуполем" встановили шість скульптур Нільсена заввишки 33 сантиметри. Екскурсія - своєрідний квест. Треба бути уважним, щоб відшукати кожного Нільсена.


Для маріупольців перша екскурсія стартувала від водонапірної вежі, яку побудував Нільсен. Зараз у вежі розташований туристичний центр.

Перед початком екскурсії зацікавлені історією міста збираються всередині вежі.

Згодом рушають історичною прогулянкою. Серед учасників - люди різного віку.

Проводить екскурсію головна спеціалістка відділу туризму та промоції міськради Вікторія Давва. За її словами, участь в екскурсії можна взяти за попереднім записом.
"До цього у тестовому режимі ми проводили екскурсії, але ще без фігурок архітектора. Кількість місць обмежена, у середньому намагаємось за один раз набирати до 25 людей, аби усім було комфортно і чутно", - розповідає Давва.

Маршрут проходить історчиною частиною міста через будівлі, до роботи над якими причетний архітектор. Серед них - будинки зі шпилями, будинок з левами, тубдиспансер.


На пам'ятках встановили інформаційні таблички з QR-кодами.

Наступна зупинка після вежі - театральна площа. Тут скульптурка архітектора "годує голубів", які живуть біля театру.

Далі рухаємось проспектом Миру до палацу культури Молодіжний.

Тут Нільсен причаївся на сходах на внутрішньому подвір'ї.

Далі маршрутом - вулиця Георгіївська. Тут маріупольський краєзнавчий музей, та зруйнована будівля сінагоги.


Далі - художній музей імені маріупольського художника Архіпа Куїнджі та маріупольський коледж Приазовського державного технічного університету. На будівлі коледжу, якиу будував Нільсен, його скульптура з книжками. Цю фігуру вже назвали покровителем студентів.

Наступна зупинка - ще одна зруйнована будівля. Це колишній радіовузол на вулиці Нільсена. Саме з неї планують зробити своєрідний меморіал.

"Ми проводили опитування серед містян, кого вони вважають найвідомішими маріупольцями, надрукували їхні фото на великих полотнах. Зараз ці портрети можна побачити у вежі, згодом встановимо їх у вікнах цієї будівлі. Також тут буде підсвічування, аби їх було видно ввечері". - розповідає Давва.

Завершилась ця екскурсія на вході до Міського саду. Навпроти знаходиться будинок, де свого часу жив архітектор. Його скульптуру з ранковою кавою встановили таким чином, що він дивиться на будинок. Зараз будинок покинутий.

Протягом екскурсії учасники робили фото зі скульптурами. А в вежі навіть оголосили конкурс на найкраще селфі з Нільсеном і обіцяють приз. Фото публікують у соцмережах з хештегом #фотоНільсен.

Для туристів маршрут починатиметься із залізничного вокзалу. Там гостей міста теж зустрічатиме скульптура Нільсена. Пройти історичною прогулянкою можна буде самостійно. Для цього протягом маршруту в асфальт вмонтували спеціальні монети-орієнтири. Сам маршрут проходитиме через 17 пам'ятних точок.

З потеплінням екскурсії планують проводити регулярно.

Нагадаємо, вартість проекту "Історична прогулянка Маріуполем" - близько 40 тис. долларів, гроші грантові, фінансує Агенсво США з міжнародного розвитку.

Нагадаємо, Маріупольці, що перебували на зупинці залізничного вокзалу, вирішили, що ця фігурка присвячена Феліксу Дзержинському - організатору "червоного терору" в Радянській Росії та в захоплених Червоною армією країнах.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme