У Маріуполі пропонують повністю переробити систему водопостачання за 41 млн євро (ФОТО)

У Маріуполі Донецької області презентували альтернативну систему водопостачання, на реалізацію якого необхідно більше 40 млн євро

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Новини Донбасу".

Повідомляється, що за словами представника Донецького інституту води Дмитра Швидченка, місту пропонуються в якості джерел водопостачання, річки Кальчик і Кальміус, а також вода зі Старокримського і Павлопольського водосховищ.

"Проектом передбачається будівництво двох водозаборів (Кальчикський і Кальміуський) і 5 нових сучасних фільтрувальних станцій на території міста. Попередня вартість першої черги будівництва становить близько 19 мільйонів євро з ПДВ. Другий етап - 22 мільйони євро з ПДВ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно з підрахунками проектантів, виробнича собівартість води при новій системі водопостачання складе 18 євроцентів. У той час як компанія "Вода Донбасу" продає воду за ціною 20 євроцентів з ПДВ і до 35 євроцентів пропонують збільшити ціну найближчим часом.

Повідомляється, що для реалізації проекту альтернативного водопостачання розглядаються два джерела фінансування.

"У Маріуполя є згода двох інвесторів - Франції і європейського інвестиційного банку. ЄІБ пропонує 8-літні канікули, кредит дається на 30 років під 1% річних. При цьому сума вартості буде коригуватися", - йдеться у повідомленні.

За словами заступника міського голови Михайла Когута, заявки в ЄІБ вже розміщені.

" Ми потрапили там в двадцятку. Перший відбір пройшли за програмою у французькому мінфіні. Фінансування окрема тема, коли буду визначені схеми очищення, як це повинно працювати. Тоді і будемо вартість точну визначати", - зазначив він.

Повідомляється, що для втілення цього задуму, необхідно повернути у власність міста кілька об'єктів. Як зазначив Швидченко, тоді частина об'єктів нової системи водопостачання можна буде не будувати "з нуля", що здешевить вартість приблизно на 20%.

"Другий підйом Павлопольського водозабору сьогодні ніяк не використовується в питному водопостачанні Маріуполя і сьогодні є резервним об'єктом. Він досить довго простоює. Було б раціонально віддати його Маріуполю і на базі його побудувати новий водозабір. На жаль, там доведеться прибрати абсолютно все. Там залишиться тільки водозабір і енергетична частина", - зазначив фахівець.

Зазначається, що на другому етапі аналогічно пропонується не будівництво нового, а модернізація Кальчицького водозабору на майданчику Старокримської фільтрувальної станції.

"Це може здешевити капітальні витрати. Тим більше, якщо будуть відновлені магістральні водогони на Мирний і Новоселівку", - розповів представник інституту води.

Зазначається, що складність передачі полягає в тому, що військово-цивільна адміністрація не має повноважень передавати з обласної комунальної власності в муніципальну.

Швидченко запевнив, що переговори щодо передачі цих об'єктів з новим керівником області ведуться. За його словами, спочатку потрібно передати непрацюючу майданчик Павлопольського другого водозабору, оскільки він потрібен для будівництва першої черги.

"За даними Донецького інституту води, Маріуполь отримує найменш якісну воду по всій Україні", - йдеться у повідомленні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme