У Маріуполі 400 підприємців закрили бізнес через підвищення єдиного соцвнеску

У грудні у Маріуполі припинили своє існування трохи більше 400 фізичних осіб-підприємців

Маріупольські підприємці обурені новою сумою оплати єдиного соціального внеску, яку влада в Україні запровадила наприкінці 2016 року, передає Depo.Донбас.

За словами головного спеціаліста Департаменту економіки Маріупольської міськради Тетяни Топалової, паніки у місті нема, деякі підприємці в останні дні року подали документи аби закрити підприємства, проте цифри не критичні.

"Але ж подібна ситуація була і два роки тому. Тоді громадськість обурилась, норму скасували, дали роз'яснення до закону. Гадаю, ситуація може повторитись. Податківці зауважують, що таким чином уряд хоче очистити лави підприємців - змусити їх закриватись. Навіщо державі зареєстрований ФОП, який фактично не веде господарської діяльності?, - каже Топалова.

Голова маріупольської громадської організації "Сила підприємців" Марія Бубнова, вважає, що у разі отримання підприємцем прибутку, він не буде припиняти діяльність через зростання єдиного соціального внеску.

"Я особисто подала документи для закриття підприємства, що було зареєстровано на мене, але фактично я не вела підприємницької діяльності, доходів жодних не отримувала. Не бачу сенсу 704 гривні кожного місяця просто платити ні за що. А ось наприклад, мій знайомий як вів бізнес, так і веде, для нього це сума невелика. У нього є наймані працівники, підприємство рентабельне", - розповіла Бубнова.

До того ж вона зазначила, що для підприємців, для яких нова сума ЄСВ велика, є можливість перереєструвати своє підприємство.

"Можна змінити другу групу на першу. І продовжити працювати", - зауважила Бубнова.

Складніша ситуація з підприємцями, що мають сезонний бізнес. Якщо людина торгує наприклад, кавунами чи ялинками, за новими правилами все одно має сплачувати ЄСВ навіть у неробочі періоди.

Для них Бубнова пропонує вихід у закриті та новому відкритті підприємства в залежності від сезону. Але зазначає, що через бюрократичність процедури, вона може затягнутись і не виправдати себе. Ті підприємці, які не планують закриватись, мають адаптуватись до нових правил.

Як розповів власник кава-машин Володимир, через збільшення розміру соцвнеску постраждає споживач, адже продавець буде вимушений підвищити вартість напоїв.

"У мене найпопулярніший напій - латте. Зараз 250 мл коштує 16 гривень. На гривню-дві подорожчає. У мене нема іншого виходу. Мені треба годувати двох дітей. А не отримувати збитки", - каже Володимир.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", де разом з мінімальною заробітною платнею підвищився і єдиний соціальний внесок для підприємців другої групи. З 1 січня 2017 року мінімальну зарплатню підвищили до 3,2 тисяч гривень, єдиний соцвнесок - до 704 гривень. Тепер сплачувати таку суму на місяць мають навіть ті підприємці, які не отримують жодного прибутку.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme