Конкурс "Мій депутат": Влада Маріуполя нагородила дітей за хвалебні вірші про депутатів

У Маріуполі нагородили школярів-переможців поетичного конкурсу "Мій депутат"

Маірупольський депутатський корпус конкурс серед школярів на кращий вірш про депутата оголосив в листопаді минулого року.  Понад 50 робіт надіслали учні, а комісія з депутатів міськради та співробітників секретаріату обрали трійку переможців.

За словами секретаря міськради Степана Махсма, до конкурсних творів були певні вимоги, передає Depo.Донбас.

"Головне, щоб вірші були українською мовою. А ще - аби там не звучали прізвища конкретних депутатів.  Щоправда, ми отримали багато віршів з прізвищами. Наприклад, я два про себе знайшов. Але такі твори одразу знімались з розгляду комісією. Мета конкурсу - змінити думку про депутата, дізнатись, як уявляє його роботу молодь, можливо, мотивувати їх замислитись над важливістю цієї професії", - розповів Махсма.

Переможців вітали перед початком засідання депутатських комісій з розгляду земельних питаннь.

Учениці, що посіли третє та друге місця отримали набори продукції з логопитом міста - термос, толстовку, блокнот, спінер, значок, прапор, чашку.
За перше місце вручили планшет та подяку міського голови. 

Третє місце в 11-річної Марії Клименко зі школи № 28. 

"Якщо дім починається з фундаменту, 

То гарна держава - з депутата.

Часу права займати в них не маємо.

Але про добрі справи їх вірші розповідаємо.

Як скаже нам щось добре і рідне - 

Одразу на серці стає привітно.

Справ і турбот у нього багато.

Заклопотаний ходить із ночі до ранку".

Марія каже, що вірш написала за один вечір. А ось на питання, чому вирішила, що у депутатів не можна "займати часу", дівчина відповіла, що так їх можна відволікти від роботи.

"У них дуже багато справ, якщо ми відволікатимемо їх просто порозмовляти, думаю, це буде не дуже справедливо по відношенню до міста. Коли мені сказали написати вірш про депутата, я одразу зрозуміла, про що писати, бо у нас в місті добрі депутати. Всі їх добрі справи не можна вмістити навіть в декілька віршів.  Я написала його за один вечір. Депутати мають бачити проблеми в місті, і вирішувати їх. Наприклад ремонт дитсадків чи шкіл", - розповіла Клименко.

Мама Марії Наталя розповіла, що пишається нею: "Це не перший вірш Марії. Раніше вона книгу казок написала. До конкурсу я ставлюсь позитивно. Я не допомагала розібратись в роботі депутата, Марія сама цікавиться, дивиться міські новини".

Друге місце у 15-річної учениці школи №5 Анастасії Вищекус.

"У виборі майбутнього не важко помилитись.

У школу хтось іде, когось приваблює верстат.

А хочеться все ж зупинитись

На тій професії, що зветься "депутат"

Хто обирає шлях цей непростий,

Хто відкриває душам людським двері,

Щоб обіцянок ваших в вух не пропустив,

Щоб став він лідером не тільки на папері".

Про роботу депутатів дівчина теж знає з новин. 

"Писала вірш протягом двох тижнів, мене друзі надихнули.  Про роботу депутатів дізнавалась з новин, ще вчителька допомагала. Думаю, депутати вирішують якісь глобальні питання у нас в країні, роблять дороги, допомагають хворим, займаються економікою та політикою", - поділилась думками Вищекус.

Вірш до конкурсу дівчина готувала разом з вчителькою української Світланою Савчак.

"Я сама пишу, беру участь у різних вчительських поетичних конкурсах. Я запропонувала Насті таку форму роботи, щоб вона виклала свої думки, а я підкорегую. По суті я була в ролі редактора. Я дивилась на цей конкурс з точки зору людяності. Депутат - це така сама людина, як ми з вами. Це не золота рибка, яка виконує бажання. Тому у нас є рядок "За зверненнями у лиху годину не всі розуміють, що він теж людина", але хотілося б, що і у спавах свої обіцянки показували", - розповіла Савчак.

Перемогу здобула 14-річна  Катерина Сиротюкова зі школи №31.

"Писала протягом двох тижнів, було не складно. Мій вірш - це своєрідне нагадування депутатам, що варто справами підтримувати свій авторитет", - розповіла Сиротюкова.


"А депутат, якщо народ свій любить, 

Любитиме все те, що обіцяв.

Авторитет тоді свій не загубить.

Тому, що плідно працював.

І люди будуть вдячні депутату.

Для виборів коли настане час, 

Щоб кожний з нас міг твердо так сказати:

"Мій депутат! Я голос віддаю за вас".


 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас