ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Маріуполі депутати з боями перейменували площу поваленого Леніна

Раніше площа і назви не мала, а ім'ям Леніна її називали між собою маріупольці
Depo.Маріуполь
30 червня 2015 12:23
ФОТО: depo.ua

На сесії маріупольської міськради депутати більшістю голосів надали центральній площі міста назву "Імені Свободи".

Як передає кореспондент Донбас.depo.ua, перед голосуванням депутат Олександр Ярошенко, лідер обласної "Батьківщини", вимагав зняти питання з порядку деного.

На його думку воно було винесено з порушенням процедур, без громадського обговорення та після того, як таку команду дав голова РНБО Олександр Турчинов.

Під час обговорення з'ясувалось, що раніше площа і назви не мала, а ім'ям Леніна її називали між собою маріупольці, лише тому, що на ній стояв пам'ятник, який знесли ще минулого року.

Присутні у залі не одразу, але пригадали, що громадські слухання таки відбулись, і за день до того, як 13 червня Турчинов повідомив про таке рішення на святкуванні першої річниці визволення міста від російсько-терористичних загарбників.

Що мер міста Юрій Хотлубей прокоментував так: "Ви бачите яке пересмикування".
Також з'ясувалось, що на слуханнях йшлось про декілька назв. Окрім назви ім. Свободи пропонувались: ім. Мира, Радянська та ім. Куінджи.

Але більше ніж половина учасників зборів (52) висловились за проголосовану сьогодні на сесії назву, ім. Мира дістався 41 голос, варіанти Радянська та ім. Куінджи набрали два та один голоси відповідно.

Також депутати обурювались, що на сесію та на громадські слухання не було винесено перейменування проспекті ім. Леніна, на якому і розташована площа. Виявляється, що про це йшлось у колективному зверненні місцевих громадських активістів, але так і не було розглянуто. Депутати погодились зайнятись перейменуванням подібних символів радянської епохи у майбутньому.